Lucie: Lucie píše z Japonska 10

Další reportáž z letního pobytu naší průvodkyně Japonskem najdete zde ...
14.08.2004  přečteno: 513x,  kat.:bonsaje

Přináším Vám druhou letní reportáž z Japonska, kde si přiblížíte putování se mnou a dalším zákazníkem společnosti RINKO. Díky naší nabídce týdenního zájezdu do Země vycházejícího slunce jsem na letišti v Naritě uvítala mladého cestovatele, Filipa. Po shledání se v terminálu jsem se dozvěděla, že kvůli zpoždění letadla v Praze nestačily aerolinky přendat zavazadla do letadla, které letělo do Tokia a tudíž se Filip ocitl v Japonsku pouze s příručními zavazadly.

Naštěstí byli na letišti všichni velice ochotní, dali jsme adresu a druhý den přivezli kufr až do hotelu. I přes velkou změnu teploty, prostředí, malou únavu a ztracená zavazadla byl Filip nadšený a pochutnal si i na první večeři v typické japonské restauraci s místnostmi tatami. Hned další den jsme vyrazili na první procházku Tokiem, projeli jsme se na lodi pod patnácti nejznámějšími mosty a dojeli až ke známému chrámu Asakusa.

Zpáteční cestu jsme zavedli do "elektronického města" Akihabara, kde jsme se prošli po neónově rozsvícených ulicích, se spoustou hudby, hlasitých prodavačů, lákajících lidi k nákupu právě v jejich obchodě a s neuvěřitelným množstvím elektroniky všeho druhu. Výlet do Yokohamy s vyjížďkou na Landmark Tower do výšky 300 m nejrychlejší výtahem na světě patřil - mimo jízdy Shinkansenem - mezi nejlepší zážitky Filipovi cesty. Také výlet do oblasti Hakone se dobře vydařil, jelikož se nám hora Fuji ukázala v celé své kráse, i když bez bílé čepičky. Nevynechali jsme ani místa jako je Harajuku s "bláznivými obchody" Japonců, Tokio Tower s výhledem na moře i nekončící město, čtvrť se známým názvem Ginza nebo rybí trh s úžasnými rybářskými vozítky. Mezi poslední výlety patřila návštěva mořského parku, kde jsme se ocitli mezi obrovskými akvárii s tuňáky, žraloky, tučňáky a dalšími nejrozmanitějšími mořskými živočichy.

Slunečné a nepříliš teplé počasí nám dovolilo užívat si každičký den cestování a navštěvování nejrůznějších míst v Japonsku. I přes to, že jsem v Japonsku delší dobu, mám s příjezdem návštěv spoustu nových a nezapomenutelných zážitků. A jak se líbilo Filipovi?

"Celý týden byl plný nových zážitků, Japonsko je úplně jiná Země než jaké jsem kdy navštívil. Byl jsem překvapen z takového množství lidí, jejich ohleduplnosti jeden k druhému a přívětivosti k cizincům. Mám hodně zážitků z celého pobytu, mimo jiné i z cestování tradičními vlaky a z velkého počtu spících Japonců právě v těchto vlacích. Udivující pro mě bylo, že i když spí velice tvrdě, nehledě na to jak při tom vypadají ani na ostatní lidi ve vlaku, vždy vědí, kdy vystoupit, kde je právě ta jejich stanice. Ještě jednou bych se chtěl do Japonska podívat, nejvíce mě přitahuje zima, hory a lyžování v Naganu".


Filip a jeho první japonská večeře. Špízy - jakitory s výtečným sladkým sosem, Filipovi však nejvíce zachutnali japonské zelené fazole vařené v soli.Při procházce Tokiem jsme prošli nově otevřenými budovami kde sídlí soukromá televizní a radiová stanice. Na pilířích jezdí vlak Skyline. Nedá se povědět ten pocit, když se nad Vámi tyčí obrovité skleněné mrakodrapy a pálí slunce - v tu chvíli si člověk připadá trochu jako na jiné planetě.Krásné panorama pod jasnou oblohou.Když je nedostatek místa, je mnohem lepší vystavět nadzemní dráhu. Těch je v Japonsku opravdu hodně.Tradiční kotlík s vonnými tyčinkami před vstupem do chrámu v Asakusa. Lidé se k němu postaví a snaží se očistit se stoupajícím kouřem.Pěkná tradiční zahrádka před vstupem do restaurace. Lidé se snaží vyvážit betonové Tokio i sebemenším kouskem zeleně.Podobný pohled ...V uličce k chrámu Asakusa najdete stánky s nejrůznějšími tradičními japonskými dobrotami.Další ukázka ...Úžasný výhled z yokohamské věže. Máte zde možnost rozhledu 360 stupňů, včetně výhledu na Mt. Fuji.Další pohled ...Minato Mirai District nabízí také spoustu zábavy. My jsme vyzkoušeli horskou dráhu nazvanou Splash!Dali byste si langustu? Při pohledu na tento výtvor, by si dal člověk říct. Možná, že by Vám takto upravené langusty opravdu v Čínské čtvrti přinesli na stůl. Kdo ví. Toto je však perfektní plastika!Vítací brána do bláznivé uličky v Harajuku.Já s Filipem a přáteli Stephanií a Michaelem u sošky psa Hatchikó ve čtvrti Shibuya. Tato soška je opletená krásným dojemným příběhem.Jedinečný pohled z tokijské věže.Výlet za horou Fuji, která se nám tentokrát neschovala za mraky. I když bez bílé sněhové čepičky.Zmrzlina ze stánku u jezera Ashi přišla k chuti.Při nákupu ovoce je třeba počítat s větším vydáním Yenů. I přes to nám obrovské broskve zakoupené v tradičním ovocném obchůdku s prodavačkou v tradičním kimonu moc chutnalo.Zcela běžné je nakupování uvnitř stanic mezi nástupišti. Ochotní prodavači Vás lákají hlasitým voláním ke koupi tradičních japonských sladkostí.Do mořského parku vede stejná cesta jako do Disneylandu tudíž jsme již ve stanici Tokio potkali atrakci, téměř živého dinosaura!Hejno koupajících se tučňáků.

Hodnocení článku: průměrná známka 1.4   hodnotilo 5 čtenářů

1 2 3 4 5      

Diskuse k článku:
Počet příspěvků v diskusi: 1     poslední: 15.08.04 10:16
    

  Chryzantemy  Libalova Anna15.08.04 10:16

  

Kontakt: redakce: Jan Stropnický. Tento server provozuje firma Jan Stropnický - Bonsai Academia. Aktualizace stránky je prováděna vždy, když se na české bonsajové scéně něco zajímavého děje. RSS. Doporučené rozlišení pro prohlížení této stránky je 1024 x 768 a více.  ISSN 1213-6840.
© 2001-2020 J.Stropnický, K.Stach, J.Junek             design: Jan Junek       Zásady ochrany osobních údajů