Lucie: Lucie píše z Japonska 8

Dnes naposledy se setkáváme se sympatickou dopisovatelku serveru bonsai-dnes.cz Lucií, která nás po několik týdnů zásobovala exklusivními obrázky a informacemi z Japonska. A pokud se vám její reportáže líbili, nezoufejte - pokračování bude !!!
02.05.2004  přečteno: 1100x,  kat.:zahradní tvorba

Závěrem své cesty Vám přináším reportáž o KOI, výstavě ve městě Ojiya, o cestě manželů Pechových, kteří společně se zástupci společnosti RINKO s.r.o. přijeli nakoupit KOI a poznat Japonsko.

Jednou z hlavní činnosti společnosti RINKO s.r.o. jsou kapři KOI. Jako členové celo-japonské asociace pro podporu chovu kaprů NISHIKIGOI jsme se osobně zúčastnili výstavy a zároveň soutěže KOI ve městě Ojiya, místě, kde najdete opravdu jen to NEJ ze světa KOI. Ze čtyřdenní výstavy jsme se zúčastnili posledních dvou dnů, tedy i závěrečného ceremoniálu a vyhlášení vítězů. Výstava byla rozdělena na tři části, nádrže s velkými KOI, střední velikost a nejmenší, jednoroční Tosai. K vidění byly opravdu jen ty nejlepší kousky, zlatou trofejí bylo tentokrát oceněno krásné Kohaku.

K našemu štěstí jsme se měli možnost setkat s váženým panem Kato, který je jedním ze soudců a zároveň velice známým mužem, jenž vlastní jednu z největších konstrukčních společností v Japonsku. Během dne jsme se potkali několikrát, vždy krátce popovídali a nakonec se rozloučili po báječné koupeli v horkých lázních - Onsen. Velice příjemný a přátelský člověk, který se - i přes své postavení v japonské společnosti - rád setká s obyčejnými lidmi z Čech.

Naším dalším cílem návštěvy města Ojiya byl samozřejmě nákup KOI. Navštívili jsme několik chovatelů v horách, posuzovali jsme kvalitu, kondici, prostředí i ceny nabízených kaprů. Pro naši společnost jsme nakoupili především Tosai, pan Pecha ze společnosti ESOX-TÁBOR, www.esoxfish.cz, e-mail: slesox@mbox.vol.cz si vybral větší Koi pro svůj vlastní chov. Po celodenním maratónu vybírání KOI, kdy jsme si pochutnávali na vynikající japonské kuchyni, byla vidět na všech tvářích spokojenost z nakoupených KOI. Jako jeden ze zástupců společnosti RINKO s. r. o. mohu s klidem v duši říci, že si zde každý dobrý KOI hobbysta určitě vybere ty nejlepší KOI pro své jezírko.

Posílám ještě několik fotografií z krásné zahrady v oblasti Hakone, pod horou Mt. Fuji a z dalších japonských zahrad především z oblasti Tokia.

Poslední fotografie je především pro mladého bonsajového učně-mistra Luboše Šebka. Osobně jsem předala známému bonsajovému mistru panu Kobayashimu kresby od pana Šebka ml., který mu je věnoval jako dar. Ten kdo se podívá pozorněji, všimne si, že jsou to kresby bonsají z dílny pana Kobayashiho, přímo dokonalé kopie. Pan Kobayashi byl velice poctěn, když obrázky uviděl a ihned své bonsaje poznal. Když se dozvěděl věk pana Šebka, nechtěl uvěřit v tak mladého a talentovaného bonsajového učně. Na zadní stranu obrázků si napsal japonsky: Šebek, 17 let, Čeko (ČR). Panu Šebkovi přeje hodně štěstí, dostatečnou trpělivost, píli v tvorbě bonsají a těší se na osobní setkání v San Marinu.

Jelikož se blíží konec semestru na univerzitě, vracím se zpět k nám splnit své studijní povinnosti. Pokud se Vám reportáže i obrázky zalíbily, bude mi potěšením, napíšete-li mi kdykoliv své názory či přání na e-mail rinko@fiap-cz.cz nebo nás navštívíte na stránkách www.fiap-cz.cz.

Doufám, že se mi podaří zkoušky dobře zvládnout a vrátím se zpět do Japonska v letních měsících, kdy budu moci pokračovat v poznávání a studiích japonských zahrad.

Na brzkou shledanou u dalších reportáží z Japonska se s vámi se všemi těší Lucie

Nádrže na výstavě kaprů KOI jsou přispůsobené jejich velikostiNádrže na výstavě kaprů KOI jsou přispůsobené jejich velikostiNádrže na výstavě kaprů KOI jsou přispůsobené jejich velikostiAni stánek s KOI knížkami, magazíny, potřebami a suvenýry nelze opominout. Zakoupit lze i tzv. KOI saké…Identifikační cedulka u každé nádrže s KOI, značí také velkou kvalitu či již oceněnou rybuTabulka s ukázkou všech ryb v nádrži a informacemi o nichUkázka vystavovaných KOIUkázka vystavovaných KOIUkázka vystavovaných KOIUkázka vystavovaných KOIUkázka vystavovaných KOIUkázka vystavovaných KOIUkázka vystavovaných KOIUkázka vystavovaných KOIUkázka vystavovaných KOIUkázka vystavovaných KOIUkázka vystavovaných KOIUkázka vystavovaných KOINádherní kapři v muzeu historie KOI v OjiyaNádherní kapři v muzeu historie KOI v OjiyaSetkání u KOI farmy, pan Trčka, pan Kato a pan PechaRozloučení s panem Kato po odpočinku v horkých lázních: Lucie, pan Trčka, pan Kato, pan Pecha s manželkouJaponský koutek lze vytvořit i v centru Tokia, ve známé čtvrti GinzaJaponský koutek lze vytvořit i v centru Tokia, ve známé čtvrti GinzaZahrada v oblasti Hakone pod horou FujiZahrada v oblasti Hakone pod horou FujiZahrada v oblasti Hakone pod horou FujiZahrada v oblasti Hakone pod horou FujiVyhlídková věž v TokiuBližší pohledZahrada Kiyosumi v TokiuZahrada Kiyosumi v TokiuZahrada Kiyosumi v TokiuZahrada Kiyosumi v TokiuZahrada Kiyosumi v TokiuKunio Kobayashi s kresbami Luboše Šebka ml.

Hodnocení článku: průměrná známka 2.1   hodnotilo 12 čtenářů

1 2 3 4 5      

Diskuse k článku:
Počet příspěvků v diskusi: 1     poslední: 03.05.04 10:41
    

  Krástná reportáž, ryby i zahra...  Jiří Svačina03.05.04 10:41

  

Kontakt: redakce: Jan Stropnický. Tento server provozuje firma Jan Stropnický - Bonsai Academia. Aktualizace stránky je prováděna vždy, když se na české bonsajové scéně něco zajímavého děje. RSS. Doporučené rozlišení pro prohlížení této stránky je 1024 x 768 a více.  ISSN 1213-6840.
© 2001-2021 J.Stropnický, K.Stach, J.Junek             design: Jan Junek       Zásady ochrany osobních údajů