BONSAI-DNES.CZ
<<< zpět na poradník
čaj fuki
dobrý den, je to cca 3t,co jsem si koupila bonsai a ne že by mi vyloženě opadávaly květy,ale příde mi,že ačkoli ji zalévám denně jak mi poradili trochu,aby měla vlhko,ale ne,aby se koupala ve vodě, tak že usychá.V podstatě vypadá skoro stejně,ale když se dotknu listu,tak je suchý.Jako když otočíte polní květiny,aby uschly.vypadají stejně na pohled,ale ne na dotek. nedělám něco špatně. mám ji v obýváku na jiřní straně.ne přímo na okně, ale na světle. je zde cca 19stupnů.
prosím poradte
tereza 23.05.13 11:31   počet reakcí: 2     poslední: 29.11.15 22:20
07.08.13 11:27 Jana čaj fuki
Já ho mám na západním okně a dobře se mu daří. Slunce na rostlinu svítí cca od 14:00-18:00. Zalévám raději víc, a to tak, že nechám vodu protéci až na misku, ale aby místo substrátu nebylo bahýnko. Většinou nezalévám každý den, podle potřeby (když vidím, že substrát není moc vlhký. Čaj fuki má rád hodně vlhkou zem, je to lepší, než málo vlhká - to mám vypozorováno. Přesadila jsem jej do běžné zeminy pro pokojové rostliny a je vidět, že mu prospívá. Občas přidám i hnojivo. A co je důležité, tak ho i rosím minimálně 1x denně, většinou ale ráno a večer, ne za přímého slunce. Být tebou, zkusila bych ho dát přímo na okno a více jej zalévala a rosila.
29.11.15 22:20 dan miksa Re: čaj fuki
Ahoj Jano
moc se mi líbí bonsaje a tak jsem si koupil bonsaj ,čaj fuki\',snad je to správně.Nechtěl bych aby mi uvadla a tak hledám na netu někoho kdo tomu rozumí.Našel jsem tě náhodou na www.bonsai-dnes.cz.Byl by to velký problém pro tebe kdyby jsi mi o té bonsaji něco napsala z tvé vlastní zkušenosti?Jak a kdy zalívat,hnojit,světelné podmínky a hlavně jak tvarovat bonsajku nebo sestříhávat.Jestli odepíšeš tak to moc děkuju .
Zdraví tě Dan u Ostravy