BONSAI-DNES.CZ
<<< zpět na poradník
Ficus Ginseng
Dobrý den.Potřebovala bych radu.Mamka si přála k vánocům bonsaj,tak jsem jí koupila Ficus Ginseng v Obi.Včera byla bonsaj nádherná.Dneska ráno jsem zjistila že 1/4listů má tmavěhnědé skvrny.A na některých zelených listech se objevily světlezelené tečky.Přenášela jsem ji do auta,bylo asi -11.Je to tím mrazem?Je v plastovém květináči a keramickém obalu.Když jsem ji z toho obalu vyndala,byl plný vody tak jsem to vylila a nechala odkapat z květináče přebytečnou vodu.Prosím poraďte co s ní.Děkuji
Ivana 18.12.10 12:53   počet reakcí: 3     poslední: 19.12.10 16:36
18.12.10 13:45 Poly a bude hůř
Je to přesně tím, co píšeš. Při teplotách pod nulou nelze takto bonsaj ani jinou rostlinu přenášet, prostě jí namrzly listy. Teď je potřeba nechat stromek být a počkat, co listy udělají. Asi se to ještě zhorší, ale to nevadí, na jaře se dají poškozené listy odstranit a narostou nové. Akorát, že na Vánoce fíkus moc hezký nebude. A ve vodě by stát trvale taky neměl, tos udělala dobře :).
A může zůstat do té doby v tom plastovém květináči nebo bude lepší ji přesadit do keramického?
Jak to tak pročítám, myslím, že je to jedno. Jde o to, abyste zalévala s mírou, protože teď má bonsai poškozené listy. Možná by bylo dobré přejít na bonsai fórum a dát tam fotky, aby bylo vidět poškození. Zdraví a hodně sil přeje Bára.