BONSAI-DNES.CZ
<<< zpět na poradník
má ještě šanci?
Dobrý den, mám ficus kimmen v létě byl na balkoně a teď jsem ho přesunula na parapet. Také byl možná trochu málo zalévaný. Opadávají mu lístky, už nemá skoro žádné. Teď zalévám méně, kvůli těm opadaným lístkům. Četla jsem, že by mu mohla pomoct DUHA, ale nevím jak se to používá a kde to mám koupit? Poraďtě prosím, co by se s tím ještě dalo dělat?
Karolína 25.10.09 15:18   počet reakcí: 3     poslední: 30.12.09 14:17
Dobrý den, mám podobný problém. Mám stejnou bonsaj a už od jara mi podruhé opadaly všechny lístky. Zdá se, že i tentokrát znovu obrazí, ale nemůžu přijít na to, v čem je problém. Zalévám i hnojím pravidelně a je stále na stejném místě na okně. Dokážete poradit, co jí chybí? Děkuji
30.12.09 14:17 Luboš fikus kimmen
Pro Karolinu i Simonu. Nevím kde jste k fikusum přišly ale dá se předpokládat, že v nějakém seper sepermarketu. Pokud jste tak ještě neučinily, co nejdříve fikusy přesaďte. Nejlépe do čisté akadymy, nebo jiného velice propustného substrátu. Nyní v zimním období je přesunte na co nejsvětlejší misto, asi nad radiator k oknu, zalévejte opatrně a ono se to dá do rychtiku i bez tý DUHY. Nepřelívat a nenechat přeschnout.
28.10.09 13:11 manji Duhu
českou nebo japonskou koupíte v Libčanech. http://www.e-bonsai.cz/ Podle mě můžete akorát tak čekat, co se s fikuskem stane.