BONSAI-DNES.CZ
<<< zpět na poradník
Děkuji za každou radu ohledně kořenů"Ficus retusa"
Ahoj,vlastním pár rostlinek na kterých mi fascinují ty krásné kořeny.Ale bohužel po namnožení mi větvičky moc kořeny tedy mohutné kořeny nedělají.Nevím zda stříhat či hnojit nebo jak se dopracovat k těm pěkným povytáhlím kořenům.Za každou radu moc děkuji Vašek.
Václav Šubrt 22.08.09 18:54   počet reakcí: 2     poslední: 30.12.09 14:38
30.12.09 14:38 Luboš "Ficus retusa"
Václave, je mi líto ale náběhových kořenů jak je popisuješ se s největší pravděpodobností u fíkusů nedočkáš. Je to subtropická rostlina a my i když se o to velice snažíme, jí nedokážeme připravit takové životní podmínky, jako má ve své domovině. V našich podmínkách to bude trvat mnohonásobně déle pokud vůbec dojdeme cíle. Podívej se po bonsaicentrech, tam seženeš importy již s kořeny v síle tebou požadované. Nesmíš ale koukat na korunu neb jsou to vše rostlinky z matečních rostlin nebo dokonce dnes roubované u nás celkem špatně rostoucí. Halt byznys je byznys.
03.09.09 08:41 svědomí optimistické Je třeba čas a prostor
Podle mého názoru a zkušenosti fikusy z řízků kořenové náběhy časem vytvoří. Je potřeba poskytnout kořenům místo pro vývoj nadzemní části. Sílení kmene způsobí ve vzájemné úměře také rozvoj kořenové části - sílení kořenů včetně náběhů. Časem z toho něco vyleze. Vytvořte silnou rostlinu, vysokou, pak ji seříznete. Fikusy na řez reagují bezproblémově.