BONSAI-DNES.CZ
<<< zpět na poradník
opadávání listů
Dobrý den, před osmi měsíci jsem dostala bonsai - vnitřní Fíkus. Stále mi z něho opadávají lístku. Začnou blednout (někdy zežloutnou, jindy mají hnědé skvrny)a pak spadnou. Zárověn ale vyrážejí další nové, takže není úplně holý. Nevím, jestli ho správně zalévám a stojí na dobrém místě. Je doma na okně - světla k němu jde dost. Zalévám ho 1.až 2.týdně, podle toho jak je proschlý. Jsem úplný začátečník, takže netuším co mu chybí. Mám ho nějak přihnojit, změnit zálivku,...? Předem děkuji.
Petra 20.08.09 11:26   počet reakcí: 4     poslední: 26.09.09 12:21
26.09.09 12:21 jajozh Ahoj.Aky mas substrat?Je dolez...
Ahoj.Aky mas substrat?Je dolezite aby po zaliati,nemal ficus korene dlho vo vode,cize aby bol ssubstrat priepustny,prebytocna voda musi odtiect,inak ti bude stale zhadzovat listy,tak ako pises...Mam s tym vlastnu skusenost.Az sa to nezlepsi,doporucujem presadit do akadamy.Zalievat teplou vodou tak do 40stupnou,znesie aj plne slnko.Nech ti rastie
21.08.09 09:12 David Horňáček Ficus
Dobrý den, tohle je bězný problém u Fícusů. Fícus potřebuje zálivku teplou vodou až 40 C° a také mu hondě vadí studený průvan. Takže zkontrolujte, zda na něj nejde průvan a zalévejte teplou vodou. Jinak přihnojujte celoročně po 14ti dnech. Přeji hodně štestí.
David Horňáček
23.08.09 20:32 Pavel Zalévání
Já fíkusy zalévám vodou, která má pokojovou teplotu a rostou :). Jo pozor na průvan! A stačí mu méně světla. A z vlastní zkušenosti vím, že zalévat jednou za týden v těchto teplých dnech je málo.
25.08.09 14:10 Petr Šefčík Dobry den, tento jev se mi st...
Dobry den,
tento jev se mi stal jiz u dvou bonsai. 1. Fikus by mel byt jen na jednom miste
2.Jak zde pisi kolegove, tak bych rekl, ze prave me naopak prospelo, kdyz jsem bonsai premistil na balkon a musim rict, ze pak neopadl ani listecek.3 Rozhodne nedoporucuji zalevat, ale rosit(rozprasovat).

S pozdravem
Petr