BONSAI-DNES.CZ
<<< zpět na poradník
Bonsai Ficus Ginseng
Dobry den,chtela bych se zeptat,co bych mela udelat pro to ,aby mi u Bonsai-Ficus Ginseng nepadali listy a aby nehnedli!!Dostala jsem ho v září,strikam ho rozprasovacem 2x denne rano a vecer,občas ho i zaleji-zdá se mi suchý .. dekuji predem za odpoved A.
Anita 13.10.08 10:49   počet reakcí: 2     poslední: 12.11.08 19:01
13.10.08 17:23 Milan-V Ficus
Ahoj Anita, důvod, že listy padají a hnědnou, třeba od prochladnutí, příliš vody tak i nedostatek, změna stanoviště, nedostatek světla. Těžko radit, když jsi málo napsala, ale pokusím poradit. Nejdříve bude nutné přesadit do substrátu na pokojové rostliny. Po přesazení rozumně zalít a můžeš teplou vodou – podporuje rychlejší růst drobných kořínků. Doporučuji, aby teplota se pohybovala nad 20°C. Proč přesazovat? Zemina je tak zvaně přepravní a není zrovna kvalitní. Určitě bych přestal tolik rosit rostlinu. Postačí, když ji porosíš dvakrát týdně, v létě klidně víckrát však vždy jednou. Vlhkost vzduchu se s tímhle nedocílí, jeto jen na chvíli. Milan
12.11.08 19:01 alenka bonsai Fikus Ginseng
Mám ten samý problém,začali mi opadávat lístky.Mám ho na jednom místě, ale asi bude přelitý-někdy to s tou péčí asi přeženu.Kořeny, nebo spíš kmínek co je nad zeminou je zespodu mokrý,takže jsem ho vyndala z obalu a postavila na ubrousek.Snad se zregeneruje.Je fakt krásný a byla by ho škoda.