BONSAI-DNES.CZ
<<< zpět na poradník
Gingo bibloba- Jinanan Dvoulaločný
Ahoj dostal sem před rokem sazeničku ginga, ale hned jí začali schnout listy a opadala... ale zůstala živá a má spoustu spících pupenů. Letos vlétě mu se jeden probudil, ale vyrazili z něj 2 listy, které se vzpětí zastavili v růstu a stagnují. Kdybysteš měli nějakou radu co s ním může být ap. Taky bych se chtěl zeptat jestli je spíš pokojovka nebo venkovní..
Pavel Hotař 09.09.08 10:16   počet reakcí: 2     poslední: 02.10.08 11:14
Ve věci zdravotního stavu vašeho jinanu nejsem schopen odpovědět, protože jednak je těch možností asi víc, jednak já osobně nemám s pěstováním jinanu zkušenosti. Vzhledem k tomu, že se u nás jinany již celkem běžně vysazují a některé tu prosperují již hodně desítek let, je vcelku jasné, že by se měl pěstovat jako venkovní.
Z toho důvodu bych doporučoval prohlédnout kořenový systém a vysadit ho ven na nějaké chráněné stanoviště. Snad se zotaví. Možná škoda, že jste to neudělal už na jaře.
je to venkovní rostlina.Možná to přeháníte se zálivkou -přemokření opravdu nesnáší, to opadá a uhyne. Ale přiznávám, že i můj jinan v zahradě nijak zvlášť nepřirůstá a nevím proč.