BONSAI-DNES.CZ
<<< zpět na poradník
bonsai mix
Prosím poradte, dostala jsem bonsai která byla zakoupena v ikei, na štítku není název jen "bonsai mix" mám ji umístěnou na světle,ale ne na přímém slunečním a je v bytě, takže teplo má taky..zalívám 1x týdně, ale postupně během měsíce mi všechny lístky uschly a opadaly..můžu ji ještě nějak zachránit..moc děkuji za rady.
Jitka 23.07.08 20:10   počet reakcí: 4     poslední: 23.08.08 18:51
04.08.08 09:48 Pavel Šimsa Bez fotky
Bez fotky a tím i určení rostliny asi nikdo neporadí. Pavel
16.08.08 17:09 Ola Taky z Ikei
Jsem na tom stejně, taky bonsai z Ikei, lístky vesele opadávají, ale v přiložené knížečce je německy napsáno, že lístky po dvou až třech týdnech opadají. Rostou mi ale nové. Zjistila jsem, že je to Fikus ginseng.
Nevíme, v jaké misce, či jiné nádobě to je zasazené, ale zalévání jednou týdně může být dost málo. Pokud je to v menší misce, pak klidně jednou denně, na slunci v horkých dnech i víckrát. Ale pozor, neřiďte se těmito radami doslovně. vždy záleží na konkrétním druhu a vlhkosti substrátu v misce.
Co se týká záchrany, zjistil bych nejdřív, zda jsou živé větvičky. Dokud mají vrstvu pod kůrou zelenou, není ještě nic ztraceno. A v době, kdy nemá lístky, tak spotřeba vody je samozřejmě minimální. Zalévat jen tak, aby substrát nepřeschl. Pokud na větvičkách nenajdete podkorní vrstvu zelenou, tak, bohužel, pravděpodobně finito.
Aleš
23.08.08 18:51 Lada Poradím ..
Dobrý den .. také jsem si zakoupila bonsai mox v baumaxu .. je sice velmi pěkná ale náročná nejdříve jsem nevěděla co sní (opadávali mi lístky) dojela jsem si do strakonic do květinářství poprosila jsem je o radu .. takze : je to skoro to same jaké většina jinych bonsají nesmí být na přímém slunci , v pruvanu jinak vám opadou listy , musíte často zalévat tak nějak 1 dene aby mel supstrát vlhkou zem, jestli nebude bonsai zaliti a bude mit malo vody zacnou vám opadávat listy a hlavne zloutnout ... ! jinak je dobre si poridit si chytrou knížku nebo zaject do kvetinarstvy a oni vám rádi poradí .. Lada