BONSAI-DNES.CZ
<<< zpět na poradník
podložky pod bonsaje
V minulém vydání časopisu " Bonsaje ... " byla ukázána zahrada pana Iwasaki. Protože bych chtěl podobným zpúsobem vystavit bonsaje,chtěl bych se zeptat autora článku na řešení dřevěnných stojanů pod bonsajemi. Předpokládám, že pod vlastní miskou s bansají je ještě keramická nebo kamenná miska pro zamezení poškozování dřeva zálivkou apod. Nebo žádám o radu jak tento problém řešit pokud možno z přírodního materiálu. Děkuji za každou radu.
jarda dlabáček 07.07.08 21:41   počet reakcí: 2     poslední: 21.07.08 19:20
Vo svojej záhradke tiež vystavujem časť bonsajov na drevených podstavcoch. Pod bonsajmi mám plastovú či keramickú podmisku. Aj napriek tomu, že oba konce podstavcov boli ošetrené fermežou, nevydržia tieto podstavce viac ako 5 - 6 rokov.
21.07.08 19:20 Pivo Ivo podložky pod bonsaje
V obchodoch / BAUMAX, HORNBACH.../ sú už bežne na predaj drevené palisády rôznych rozmerov ošetrené špeciálnou technológiou ako telegrafné stĺpy proti vlhkosti, u nás je firma, kde tieto palisády vyrábajú, mám to odskúšané a je to super. Stĺpy ešte ošetrujem lazúrou na drevo /BORI /, na vrch priskrutkujem prevŕtanú kamennú bridlicu \" a je hotovo \" .