BONSAI-DNES.CZ
<<< zpět na poradník
Bonsai umira
Dobry den,
Mam 12 ti letou bonsai caj fuki. Bonsajka byla nadherna a skvele se ji darilo.Bohuzel muselo dojit k presazeni a bonsajka umira:( Listy seschly a bonsai cela vypada dost bidne:(Mohl by jste mi prosim nekdo poradit jak zachranit bonsaiku?Dekuji
Tomas 17.04.08 10:10   počet reakcí: 3     poslední: 22.04.08 06:36
Z dotazu není zcela jasné, zda tu kytku máte 12 let vy a zatím se jí dařilo, nebo jestli vám někdo uvedl, že má 12 let a teď čerstvě jste ji získal vy.
Pravděpodobnější je však druhý případ, protože kdyby vám již 12 let rostla dobře, mohl byste se považovat za zkušeného pěstitele.
V druhém případě máme málo informací: Kdy a od koho jste ji získal, v jakých podmínkách rostla před tím a jaké má dnes, proč jste ji přesazoval a do jakého substrátu atd.
Pokuste se podat co nejvíc informací.
Aleš
20.04.08 17:02 Tomas upresneni problemu
Tuto bonsaj mam necely rok. Oficialni puvod neznam ,protoze jsem ji dostal. Presadil jsem ji ,protoze se koreny zcela jiste nemeli kam rozrustat a zabirali celou misku. Presadil jsem ji do stejne misky s tim ze jsem koreny priblizne o 1/4 zkratil. Jako substrat jsme pouzil \'substrat pro bonsaje\' od firmy agro. POdminky pestovani zustali naprosto stejne jako pred presazenim, coz znamena jednou za 2 dny zalevana odstatou vodou,kazdy den rosena rozprasovacem a umistena u jizniho okna. Po presazeni ale bonsajka zacala chradnout a ted jiz vypada pomerne dost spatne. Listy jsou naprosto seschle ale pritom nepadaji, ale stale se drzi na stromecku,coz mi pripada pomerne divne.
22.04.08 06:36 Zdeněk Veselý Pokud jste ji přesadil teprve ...
Pokud jste ji přesadil teprve nedávno, tak mě jedině napadá, že jste buď příliš zkrátil některý z hlavních kořenů, nebo jste použil suchý substrát a zalil shora a voda protekla. Buď postavte celou misku do nádoby s vodou a počkejte, až celý bal nasákne (pokud je toho vůbec zemina schopná), nebo celou rostlinu vyndejte, osprchujte a nechte namočenou v kýblu do druhého dne (úplně potopenou), a pak teprve znovu zasaďte do substrátu. Třeba zachráníte aspoň pár větví.