BONSAI-DNES.CZ
<<< zpět na poradník
Péče o duby
Dobrý den, měl bych prosbu. Potřeboval bych poradit s přesazováním dubů. Naposledy, co jsem to zkoušel, jsem o jeden přišel a nechtěl bych to znovu opakovat. Jde samozřejmě o střihaní kořenů, ale byl bych také rád za radu v tvarování větví - respektivě v řezu. Je možné docílit větvení tím, že bych zastřihl konce větví i když tam nejsou vidět zřetelné pupeny? Pokud ano, je to lepší provést po vyrašení listů nebo ještě před růstovou sezónou? Předem děkuji za odpověď.
S pozdravem, Richard
Richard 28.01.08 18:39   počet reakcí: 3     poslední: 06.02.08 09:50
02.02.08 15:24 Lubor něco k dubu
S péčí o duby by neměl být až zas takový problém.
Já je mám vsazený do směsi akadamy a pemzy.Substrát by měl být stále vlhký,ale nezalévat přes listy (dochází k tvorbě padlí).Listy se zastřihují za druhým listem a to v době ,když je větvička ještě zelená a nevyzrálá.Takto vám nasadí 2*až3* v roce. Tvarovat drátem je nejlepší na podzim po opadu listí.
04.02.08 16:03 homola Dub
není začátečnická rostlina. Zkuste jiný listnáč. Ani mně ani jeden ze dvou pokusů nevyšel. Co se týče větvení, dobré výsledky lze dosáhnout s tím doubkem, jak ho pěstují v Itálii. Ten se větví dobře, ale tady vám přes zimu bez skleníku uschne. Zapomněl jsem latinskej název té rostliny.:-( Quercus něco....
06.02.08 09:50 okubis dub
kup nove dva....