BONSAI-DNES.CZ
<<< zpět na poradník
mohutný opad listů u carmony
Dobrý den, o Vánocích jsem od přítele dostala carmonu, ale po tom co jsem jí dala na trvalé místo začala mohutně opadávat.Už má přez polovinu lístků dole. Světla má dost a zalévám jí pravidleně(je posypaná granulkama jako indikátor vlhkosti). V pokoji je cca 15-20 stupňů. Četla jsem už rady které jste tu psali, a teplotou to tedy asi není, pomůže jí přemístění na teplejší místo a pohnojení??Díky za info.
Monika Struppová 06.01.08 12:01   počet reakcí: 2     poslední: 11.01.08 13:39
Také jsem dostal Carmonu.Taktéž mi začli opadávat lístky, avšak jsem zde nalezl tuto informaci :

Reakce bonsaje na nové prostředí

Po přemístění pokojové bonsaje do nového prostředí našeho bytu nebo kanceláře reaguje většina jedinců na změnu teploty, světla a způsobu zálivky tím, že shodí část listů, které před opadem zežloutnou. Většinou se však jedná o listy, které jsou nejstarší a na rostlině nejsou umístěny na mladých vrcholových výhonech. Pokud k tomu dojde, zkontrolujeme vlhkost zeminy (zda není přeschlá nebo naopak přemáčená) a stromku dáme čas, aby se přizpůsobil novým podmínkám. Žloutnoucí listy samozřejmě odstraňujeme.


http://www.bonsai-dnes.cz/d.php?id=1134914354


pokud to nebude novym prostredi, zkusil bych prihnojit.Ačkoliv jsem též bonsajista začátečník :) takže je to na Vás jak se rozhodnete :)
Trpělivost, raději péči nepřehánět a dát stromku šanci a čas. Stromy mají velkou \"setrvačnost\", takže se hned neprojeví ani špatné ani dobré věci. Nepřelévat, nenechat přeschnout, nenechat v průvanu, poskytnout dostatek světla, raději nehnojit, kontrolovat substrát. Pokud je substrát špatný-spečený nenasákavý, raději stromek přesadit do větší \"pohodlné\" misky s dobrou zeminou a nechat stromek v klidu zvykat na nový domov.