BONSAI-DNES.CZ
<<< zpět na poradník
1. bonsai
prosím o radu, jaky stromeček si mám vybrat pro moji první bonsai? myslím tím, hlavně odolný.
SONY 30.10.07 16:35   počet reakcí: 5     poslední: 19.11.07 20:32
05.11.07 06:24 Aleš Po tisící prvé
Sony, jestli chcete pěstovat bonsai (případně bonsaje), bylo by dobré nejdřív prostudovat celý tento poradník, když už jste ho našel (našla). Tato otázka se stále opakuje a určitě byste tu někde našel (našla) odpověď. Takže znovu: Pokud se teprve rozhodujete (a to je ten lepší případ, než otázka typu \"Koupil jsem si bonsai, nevím, co to je a poraďte, jak se o ní starat\"), kupte si nějakou literaturu a přes zimu nastudujte základy. Určitě se dočtete požadované základní informace. Protože tyto údaje jsou ve spoustě knih, těžko vám někdo tady bude sáhodlouze popisovat, co se hodí zrovna vám. Vždyť nevíme, zda máte zájem o venkovní, nebo pokojovou kytku, jaké máte podmínky pro její pěstování, jaké máte pěstitelské zkušenosti obecně, atd., atd.
Aleš
děkuji za odpověď, omlouvam se za stupidní dotaz, byl sem netrpělivý, nějakou knihu jsem si už pořídil, vím cca jaké rostliny jsou vhodné do začátku (jedná se mě o pokojovou bonsai)
tak dotaz 2. kde v Brně koupím nějakou maličkou rostlinku, která není ještě v misce a ještě nevypadá vůbec jako strom:-) ?
08.11.07 14:28 Dana První bonsai
Dle mých zkušeností jedna z nejodolnějších pokojovek vhodných pro pěstování jako bonsai je ficus benjamina. Poměrně rychle roste, má pružný kmínek a proto se dá dobře tvarovat. Jen se musí nadrátovat dost volně, drát snadno zanechává v kmeni nepěkné rýhy. Dá se koupit jako malá bonsaj, nebo jako velká bonsai, nebo za pár desetikorun jako hrnková rostlina v zahradnictví či květinářství. Ale kde v Brně, to nevím.
08.11.07 14:55 Pavoucice.L V brně jsou bonsaje sehnaní sn...
V brně jsou bonsaje sehnaní snadno třeba v Hornbachu ale i v Bauhausu ,avšak duležity je i spravny vyběr ne všechny stromky ktere se dají koupit sou hezke a ne vždy cena odpovída jejich kvalitě
19.11.07 20:32 SONY :-) děkuji...
:-) děkuji