BONSAI-DNES.CZ
<<< zpět na poradník
borovice
Vážení. loni jsem si pořídil asi 8-10 letou borovici z pískového lomu a již tento rok je zapěstováván ve větší mise aby zesílil ale nevím si rady s tenkými větvemi dokázal by mi někdo poradit jak mám dál pokračovat děkuji
richard 12.10.07 20:32   počet reakcí: 3     poslední: 23.10.07 20:22
19.10.07 11:33 Pavel Šimsa Tak to si taky nechám poradit....
Tak to si taky nechám poradit. Já zkouším hodně krátit pupeny nebo je úplně odstranit a doufám, že proraší blíž ke kmeni. Ale tebe trápí vlastně jen tenké, ne dlouhé větve. Tu tenkost bych neviděl jako takový problém. Co ji nechat nějaký tahoun a hodně růst, pak odstřihnout? Taky si ale počkám na radu zkušených :-)
Nechápu úplně přesně, v čem je problém. Pokud chcete, aby vám tenké větve zesílily, je nutné je nechat růst, zatímco o ostatní se staráme běžně - zaštipováním pupenů ve správných obdobích (to už máte vyzkoušené, jak chápu) atd. Vše podle principu přesměrování energie stromu - tam, kde nezasahujeme, neomezujeme růst, se energie hromadí. Je to vpodstatě velice jednoduché.
23.10.07 20:22 Aleš Sílení větví
Pokud se opravdu jedná jen o zesílení stávajících větví, je třeba nejprve strom dostat do bujného růstu. Pak na jaře normálně pracujeme se svícemi (novými výhony), ale na každé větvi, kterou chceme nechat zesílit necháme jednu svíci bez zásahu co nejvíc narůst. Aby se nám větev neprodlužovala, odstraníme tažnou svíci až poté, co dokončí růst.
Aleš