BONSAI-DNES.CZ
<<< zpět na poradník
Jak zimovat v paneláku??
Od letošního jara jsem začal s pěstováním bonsají. Přes léto to bylo v pohodě, dařilo se jim, ale pomalu se blíží zima a já bych se rad něco dozvěděl o zimováni. Nemám možnost zimovat ve volné půdě, pouze omezené podmínky na balkoně.Přdevším mám strach o zamrznutí kořenů. Jak to děláty vy?? Děkuji.
Petr 03.09.06 07:46   počet reakcí: 2     poslední: 08.09.06 10:05
04.09.06 12:24 Aleš Hampl Naštěstí já mohu své kytky zim...
Naštěstí já mohu své kytky zimovat na záhoně, ale z těchto diskusí vím, že i na balkóně se dají zimovat. Použijte větší bednu, srovnejte do ní misky s bonsajemi a zasypejte listím, hoblinami nebo rašelinou. Za bezmrazých období musíte mírně zalévat (jehličnany přirozeně víc, než opadavé stromy). Pokud nebude extrémní situace, měly by přežít. Snad se vám ozve někdo, kdo má s tímto způsobem vlastní zkušenosti a případně mé nepřesnosti opraví.
Aleš
08.09.06 10:05 Daniel Macik MINULU ZIMU SA MI NA BALKONE P...
MINULU ZIMU SA MI NA BALKONE PODARILO PREZIMOVAT NIEKOLKO CINSKYCH JALOVCOV UPLNE BEZ PROBLEMOV. TAK AKO JE SPOMENUTE V PREDCHADZAJUCOM PRISPEVKU, STROMKY SOM ULOZIL DO VELKEJ DREVENEJ BEDNICKY, KDE SOM ICH ESTE ZASYPAL DALSOU ZEMINOU, AZ NAD OKRAJ MISIEK. MYSLIM ALE, ZE VHODNEJSIA BY BOLA DRVENA KORA, JE PREDSA LEN VZDUSNEJSIA A TYM AJ LEPSIE IZOLUJE. BALKON JE ORIENTOVANY NA SEVERE, TAKZE SOM NEMAL PROBLEM ANI S PREHRIEVANIM PRI SLNECNYCH DNOCH, NA TO SI TREBA DAT POZOR A DRZAT RASTLINY V TIENI. DAJTE SI POZOR NA ZALIEVKU A DOBRU DRENAZ, SUBSTRAT BY NEMAL PRESCHNUT. POKIAL MATE BALKON, KDE NIEKEDY AJ NASNEZI, PRIPADNE ZAPRSI, STACI LEN PRAVIDELNE KONTROLOVAT VLHKOST, PRIPADNE RAZ ZA MESIAC ZALIAT. JA SOM POCAS ZIMNYCH MESIACOV ZALIAL MAXIMALNE 4-KRAT. DRZIM PALCE