BONSAI-DNES.CZ
<<< zpět na poradník
Tvarování myrty
Dobrý den, koupil jsem si myrtu, ze které chci vytvořit bonsaj. Protože jsem začátečník, chtě bych se zeptat, jak moc ji můžu zastříhnout, aby mi nezašla. Děkuji za radu.
Stanislav Dušek 22.01.06 00:01   počet reakcí: 3     poslední: 11.02.06 13:48
22.01.06 13:04 redakce Řez a tvarování
V současné době, kdy je málo světla je lépe myrtu netvarovat, stejně by vám narostly dlouhé výhony s velikými listy. Řez nechte na jaro a tady je důležité, jak stromek vypadá. Bude-li to kulovitá forma, pak ji zachovejte a jen zakracujte nové výhony, pokud je \"do pater\" je třeba pracovat s každou větví zvláště. Jedno drobné omezení tady ale je: pokud budete řezat hluboko do starého dřeva a zároveň přesazovat, nemusí to každá myrta \"rozchodit\" :)))
23.01.06 18:14 honza řez myrty
v obecné rovině souhlasím s redakcí, ze zkušenosti (viz v novém diskuzníku) můžu říct že když počkáte na jaro (léto) sluníčko vytáhne listy i z hodně starýho dřeva - ta myrta v diskuzníku byla po napadení puklicema na umření, nebonsajista z 1metr vysoké a víc než půl metru široké rostliny nechal jen několik klacků (viz kostra na obrázcích) - takřka všechno zelené vyrazilo po přesazení v létě do čisté akadamy (v takto zbídačelém stavu - a vše ze starého dřeva) - a dokonce kvetlo a plodilo ;-) přesto BUĎTE OPATRNÝ - GOOD LUCK
11.02.06 13:48 Fraštia tvarovanie myrty
S myrtami mám viacročné skúsenosti - niektoré postupy a výsledky nájdete na www.bonsai-mt.szm.sk -
Zdravím