BONSAI-DNES.CZ
<<< zpět na poradník
Tymián
Letos na jaře jsem zasadila pár semínek tymiánu na záhonek. Chci se zeptat, kdy je nejvhodnější vyzvednutí tymiánu z půdy a přesazení do květináče.Samozřejmě pro bonsaj. Díky.
LenkaS 07.10.05 07:43   počet reakcí: 2     poslední: 10.10.05 18:35
10.10.05 18:33 milena ad tymián
S tymiánem se potýkám několik let - zde mé zkušenosti. Dcera zasela semínka, avšak na podzim nevěděla, zda přežijí zimu na záhonku, tak mě \"pověřila\" se o rostlinky postarat. Rostlin bylo hodně, určitě přes 100 ks. Ze záhonu jsem je někdy v tom říjnu přepíchala do truhlíků a zbytek nechala ve volné půdě. I ty truhlíky zůstaly celou zimu venku, jen zakryty listím a chvojím. Bez problémů přezimovaly. Z několika rostlin jsem pak na jaře sesadila lesík, několik jsem opět rozsadila po jednom - dvou ks do květináčů velikost asi 10x10 cm. Hodně jsem jich rozdala. Jeden jsem natvarovala do malé vyšší misky jako kaskádu a věnovala jako pokojovou bonsai. Po roce žila, teď nevím. Díky Vám se poptám nové majitelky, jak prosperuje čistě v domácím prostředí. Ty venkovní krásně tloustnou, jsou pokroucené a myslím, že příští jaro se bude dát na ně dívat jako na mladé bonsaje. Takže já bych nechala tymián celou zimu na záhonku, snad trochu zakrýt. Přeji krásné budoucí bonsaje. Milena Růžičková, Prostějov
10.10.05 18:35 Daniel Vlach Vyzvednutí
Nejvhodnější vyzvednutí bude patrně za několik let-pokud Vám tymián va volné půdě nepřekáží, nechte ho růst, stříhejte a zaštipujte,ale nechte mu sílit kmen.Ve volné půdě sílí kmen i 10x rychleji,než v misce.Dál už záleží na Vás, jaké velikosti/kategorie chcete bonsai mít.
D.V.