BONSAI-DNES.CZ
<<< zpět na poradník
mech k pokojovým rostlinám
Zdravým všechny,chtěl bych se zeptat jestli je možné přidat mech k pokojovým bonsaím (konkrétně k Čínskému pepřovníku nebo fíkusu).Dále by mě zajímalo jestli má mech nějaký vliv na bonsai, tím myslím zda je potřeba silnější/slabší, častější/řidší zálivka či častější hnojení, případně speciální hnojiva. Předem děkuji za radu.
Martin Adámek 14.09.05 18:53   počet reakcí: 4     poslední: 20.09.05 13:37
15.09.05 09:40 Homola A proč tam chcete mít mech?
Zrovna nedávno to tu proběhlo. Řekl bych, že u zmíněných druhů v pokojových podmínkách žádného mechu nedocílíte, jelikož vám buď uschne mech, nebo shnije kytka od kořene. O hnojení bych taky neměl strach, protože to se přes mech patrně nedostane, resp. bude jím v hojné míře pohlcováno. Zkuste si zajet na konzultaci do Libčan.
15.09.05 12:18 Martin Adámek Re: A proč tam chcete mít mech?
Na mnohých fotkách z výstav sem si všiml zeleného porostu na substrátu, což se mi velice zalíbylo.V jednom z předešlích přízpěvků jsem se dočetl o mechování(viděl jsem ho i při přípravě krajinky) tak jsem se domníval, že se k tomu používá mech. Ale zdá se, že je možné jej použít pouze pro venkovní bonsaje. Existuje něco co by se dalo použít i pro pokojové?
15.09.05 14:24 Homola jak teď vyšla v časáku
taková ta Krajinka se zrcadlem, jak jí stavěl pan Pišl s panem Stropnickým; Nestálo tam náhodou - \"až vám mech zajde....\"?
Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že mech u pokojovek udržet lze a rostlinám žádné potíže nepůsobí. Naopak je to velmi pohodlné, protože se nevyplavuje substrát přimzálivce. Jen je nutné vybrat mech z exponovaných a suchých stanovišť.