BONSAI-DNES.CZ
<<< zpět na poradník
jilm čínsky-uschlé listy
Vlastním čínský jilm, který mám za oknem, aby na nej mohlo svítit slunicko, zapomel jsem ho bohužel asi 5 dní zalít a ted má suché i když stále zelené listy, tak bych se chtel zeptat čím to je. Jestli tím, že ho mám za oknem, nebo tím, že jsem ho 5 dní nezalil. A taky jestli se dá ješte zachránít a poprípadne jak. Predem dekuji za odpoved. Pavel Fučík
Pavel Fučík 21.07.05 10:23   počet reakcí: 2     poslední: 22.07.05 12:17
22.07.05 12:12 Homola V tomto období
by rostlina měla pobývat venku na závětrném stanovišti s poledním stínem. Ohledně usušení - závisí na velikosti misky a stavu kořenového systému. A je-li bonsai za oknem, je potřeba věnovat pozornost tomu, aby na ní intenzivně přes sklo nepálilo slunce. Záchrana je možná. Ideální na kříšení je asi skleník, popřípadě \"miniskleník\" z igelitového sáčku. Substrát by měl být udržován mírně vlhký, resp. je vhodné kříšené rostliny rosit z rozprašovače (i vícekrát denně).
22.07.05 12:17 krueger Pozor, vyse uvedene plati jen ...
Pozor, vyse uvedene plati jen pro zachranu jilmu. Jinak jilm nema moc rad bohatou zalivku ... na jilmy jsou vubec ruzne nazory ...je to pokojovka nebo venkovni rostlina. Sam mam jilm pres leto venku a na zimu ve svetle, nevytapene mistnosti. Myslim, ze ani mirny mraz jilmu neskodi, spis naopak. Ale to je trochu mimo tento problem.