BONSAI-DNES.CZ
<<< zpět na poradník
Problém s Picea Glauca
V pestovaní bonsajov som začiatočník a chcel by som s niečim pomoct.Pred nedávnom (niečo cez mesiac)som si zohnal Smrek trpaslíči-Picea Glauca.V poslednej dobe som spozoroval, že asi tak 1/5 ihličia je suchá a pri dotyku opadá.Neviem, či to tak má byť a či tento bonsaj počas leta opadáva, alebo s ním niečo nie je v poriadu.Možete mi pomocť a v prípade, že to nie je v poriadku napísať mi, čo by som mal robiť???
Malasorte 07.06.05 18:53   počet reakcí: 2     poslední: 14.07.05 20:51
09.06.05 17:54 Homola Kdysi
jsem si nenechal poradit, že tento stromek se pro bonsaj nehodí a už vůbec ne pro začátečníky. Tak dnes už roste v zahradě a od časů, kdy rostl v misce, se obdivuhodně vzpamatoval a jsem rád, že ho v zahradě mám. Jestli opadává staré jehličí, pak bych to neřešil. Jinak, zjistil jsem, že i v té zahradě strom potřebuje maximum světla. Na straně, kde je nejméně slunce, severozápad, stromek viditelně stagnuje a má problémy. Jinak je hezkej. Radil bych přesadit do volné půdy.
14.07.05 20:51 Jan Kalivoda Picea
Rod Picea je velice odolný ale bohužel v letě na nich škodí savý hmyz zvaný sviluška, který není pouhým okem viditelný. Sviluškám se daří když je sucho a teplo. Může se stát, že opadá půl stromku ale po ošetření - postřik na savý hmyz - svilušku, a zase při druhé míze vyrostou nové jehlice.