BONSAI-DNES.CZ
<<< zpět na poradník
Dobrá rada nad zlato
Jen jsem chtěla podoktnout, že když pročítám starší zprávy v poradníku, něktěří bonsaisté odpovídají dost arogantně. Vždyť přece taky jednou začínali a chtěli se dovědět cokoliv nového. A i přesto, že se některé otázky opakují stále dokola, je potřeba na ně stále dokola odpovídat. Proto tu přece ten poradník je.
Děkuju Jiřka
Jiřinka 03.06.05 08:38   počet reakcí: 11     poslední: 10.06.05 08:37
07.06.05 07:15 Ondra Němec arogance
Milá Jiřko, ano každý někdy začínal, některé otázky se opakují stále dokola, poradník je tu pro poradu, nakonec komu se otázka nelíbí nemusí odpovídat vůbec. Souhlasím, ale...Nemohu se zbavit dojmu, že když někdo cítí vážný zájem o něco, ať je to cokoliv, je ochoten udělat pro to, aby se něco dozvěděl, přece jen víc, než položit otázku na zcela zásadní věc někde v poradníku a pak jen počkat, až mu to někdo přistrčí až pod nos. Některé otázky tady jsou jako ptát se na startu maratonu jestli se běhá 42 nebo 5 km. Pokud mě něco zajímá opravdu, jsem ochoten, když nic jiného, alespoň nastudovat základy v knize. To je celé.
07.06.05 08:17 Homola Jistě, že jsem arogantní
To víte, každý máme nějakou chybu. Já jsem arogantní, jiný je třeba zase líný, nebo přímo hloupý. Já bych lidi dle jejich vlastností, včetně těch špatných, nesoudil. V tomhle spočívá unikátnost lidského společenství, že je každý jiný, ale přitom je nedělitelnou součástí celku a hraje v něm svojí nezastupitelnou úlohu. Třeba seč někdo na základě mé arogance zamyslí a bude se snažit být příště více samostatný, čímž prospěje jednak sobě a druhotně i celku. Tak vidíte, že i arogance může být k něčemu dobrá.

A abyste neřekla, posílám výročně link na skvělou knihu pana Pišla a kolektivu autorů o bonsajích, ve které je mnohé ze zdejších dotazů zodpovězeno.

http://mujobchod.atlas.cz/shop/item.aspx?id_shop=696&id_language=19&ts=24rh325&id_item=464&id_cat=14
07.06.05 08:34 Ondra Němec Re: Jistě, že jsem arogantní
Ahoj Tome, opravdu si myslíš, že ona kniha je sqělá?
07.06.05 11:45 ondra němec arogance
Tome, já jsem nejen arogantní, ale i líný a někdy velmi hloupý. Co s tím sakra?
07.06.05 16:29 Homola Ta kniha
je dobrá a myslím, že začátečník tam nejde dobré rady, nejen k pokojovkám.
07.06.05 16:31 Homola Jsme takoví,
jací jsme. Tak bysme se neměli přetvařovat. Lepší je ze sebe vztek pravidelně upouštět, než ho hromadit. Pnutí mysli je nežádoucí. Spontánní konání naopak. :-)
07.06.05 22:28 krueger narážka na arogantnost ..
Jen bych se vás chtěl zeptat, jak byste odpověděla na otázku: \"Mám bonsaj, nevím co s ní, prosím, poraďte ...\"? A že tu nebyla jediná podobná. Je lepší naučit lidi přemýšlet a donutit je k nějaké vlastní aktivitě, nebo je nechat jen slepě se řídit něčí radou? Řekněte mi, kolik zajímavých otázek zůstalo v poradníku nezodpovězeno? ... řekl bych, že žádná. Kdo věděl, poradil. Ale někdy už to jinak nejde, než být trochu tvrdší. Někteří ovšem nemají rádi byť jen stín kritiky.
08.06.05 07:59 Homola Krueger má pravdu
A netřeba chodit daleko. Jak to stojí v NZ křesťanské Bible? Myslím to podobenství o rozdávání a chytání ryb? Ulovte si rybu sami a pak to naučte ty, kteří si jí ještě chytit neumí. Když je budete pořád chytat pro lidi kolem sebe, tak se uchytáte k smrti a obdarovávaní zemřeou hlady, protože umí jenom sedět s rukama v klíně a obírat kosti.
08.06.05 09:46 Josef Soukal Tedy pane Homola
to je moc pěkný příspěvek. Souhlasím s vašim pohledem na věc, ale poučovat, reagovat i kritizovat se dá slušně. Určitá míra ironie a sarkazmu není na škodu, ale nesmí to přerůst v napadání, vysmívání a ponižování. Jak píše Ondra: na hloupou otázku je nejlepší vůbec nereagovat. Mějte se.
09.06.05 18:07 Homola Tak si myslím
, že kromě těch dvou výtečníků v památném threadu k miskám z Isabelia centra jsem tu nikomu neprovedl nic z toho, co jste teď jmenoval. A ti dva si to víceméně za svoji hloupost a urážky v diskusi nezúčastněné osoby i zasloužili. Takže co? Myslím, že se mnou není problém. Fakt si myslím, že by lidi mohli vyvinout trošku námahy. Toto je abolutně -free of fee- projekt a když na to přijde, nikdo a nic nenutí jeho provozovatele, aby to tu dělal. A takhle si toho lidi váží. V Česku asi typické.:-(
10.06.05 08:37 Josef Soukal Upřesnění
Vám osobně patřila jen první část předchozího příspěvku, to podobenství z bible je fakt pěkný a přiléhavý. Zbytek se týkal někoho jiného. Váš styl odpovědí mě nijak nepobuřuje, spíš naopak. Mějte se.