BONSAI-DNES.CZ
<<< zpět na poradník
Usychá mi olivovník-co dělat?
Před měsícem jsem si koupila olivovník. Řídila jsem se tipem z literatury,že olivovník je snazší přemokřit než usušit,proto jsem zalévala střídmě dvakrát týdně. Po 3 týdnech ale došlo k naprosté změně-zhruba 80% listí a některé nejslabší větvičky oschly. Zálivku jsem zvýšila,ale stav se nelepší. Navíc nově vyrůstající listy od konců hnědnou a opět usychají. Stromek stojí na světlém a poměrně slunném místě do 2m od okna. Nemůže být na vině škůdce? Nepřemokřuji teď naopak stromek? Děkuji.
Markéta 12.04.05 16:42   počet reakcí: 7     poslední: 25.02.07 20:05
15.04.05 11:28 honza jen ze zkušenosti
markéto, nejsem expert, tak jen osobní zkušenost. mam jednu olivu a zalívam tak, že když uschne povrch substrátu (momentálně čistá akadama) tak dovnitř strčim špejli, na ní poznam jestli je to vevnitř mokrý nebo suchý - až pak zaliju - zatim žije ;-) nejlepší máš odnést jí nějakýmu profíkovi ať se jí koukne na zoubek, resp. kořeny - záleží odkud jseš. držim palce. ahoj honza
20.04.05 20:03 Anonym Re: jen ze zkušenosti
Ahoj Honzo, o akadamě jsem také přemýšlela... Mohl bys mi ještě říct, čím a jak často hnojíš svůj olivovník? Jinak jsem z Prahy, přemýšlela jsem, že zanesu stromek k nějakému odborníkovi, ale nemám s nikým zkušenost. Pokud bys věděl o někom nejlépe u trasy metra C, tak bych byla moc ráda za tip. Díky, M.
PS: Ještě jsem si vzpomněla- nedávno jsem v hlíně zahlédla hmyz, spolubydlící to nazvalo \"háďátko\"- je to velmi tenké a cca 2 cm dlouhé- nemůže být na vině ono?
22.04.05 09:29 krueger Re: jen ze zkušenosti
Na I.P. Pavlova je krámek s bonsajema, tam by vám poradili anebo vám dají na někoho kontakt. BTW v botanický je spousta odborníků a rádi se podělí o zkušenosti.
06.05.05 12:58 honza Re: jen ze zkušenosti
hadatko nevim, hnojim hnojivem na bonsaje z kramu; na IP Pavlova to skomira - pan Herynek je opravdu v botanický a pomohl by určitě; držim palce (BTW - jak to teď vypadá?)
13.05.05 12:15 Markéta Re: jen ze zkušenosti
Vyrašilo pár nových lístků, ale jen na třech větvích, ty ostatní už měsíc nic. Takže polovinu stromku se zdá bát mrtvá:-((
tak co zkusit mrtvy drevo ;-) uz je to lepsi - oliva by mela byt nezmar...
25.02.07 20:05 Lucka Hnojení
Ja mam jednoduchy dotaz čím a jak nejlepe hnojit Bonsaj(Ficus kimmen)?Potřebuju poradit sem začatečník a chtěla bych vědět nazor odborníka.Zatím mam zakoupeno hnojivo od firmy Nohel Garden a nerada ´bych o bonsaj přišla:-(Prosím poradte)