BONSAI-DNES.CZ
<<< zpět na poradník
bonsai helpline:)?
Mam prosbou, dostal jsem k narozeninam bonsai. Dva dny pred obdrzenim darku kompletne opadala, zbyvajici listky uschly a vypada jako souska. Vsem to bylo lito. O darek jsem se zacal s virou starat. Pred dvema dny se na kmeni objevily zeleny pupinky a z jednoho roste zelena vetvicka, potreboval bych poradit co udelat pro zachranu. Nikdy jsem bonsai nepestoval a ani nevim co je to za rostlinu. Chtel bych se tedy zeptat zdali by jste mi nekdo neporadil co dál. Foto muzu poslat.
Josef Šindelář 14.01.05 15:41   počet reakcí: 2     poslední: 13.06.07 14:46
15.01.05 08:45 Jaroslav Pišl Opadaná bonsai
Tuto rostlinu neznám, přesto se pokusím dát universální rady.
Aby si rostliny zachránily pro další růst kořeny a své další životně důležité části, se (většinou po nedostatečné zálivce) zbaví olistění.
Růst nových lístků podpoříme tím, že rostlině dopřejeme co nejvíce slunečního světla (dáme ji co nejblíže světlému oknu). Rostlina bez olistění odpaří méně vody, protože ji nemá čím odpařovat, dáme pozor ne přelití a následně uhnívání kořenů. Probuzení pupenů podpoří japonský přípravek duha (69 Kč).
Důvodem k zaschnutí listů může být napadení škůdci (postřik Mospilan 1 sáček na 4 litry vody), namrznutí rostliny při přenášení, sucho a tma...
doporučuji zalevat vodou s Travexem>k dostání v každém zahradnictvím:)
MOJE MOTO: \"nejlepší tráva je beton\":-D