BONSAI-DNES.CZ
<<< zpět na poradník
čaj fuki
Dobrý den,
asi před 3. týdny jsme dostali bonsai carmona macrophylla (čaj fuki). Stromek jsme umístili v obývacím pokoji a po krátkém čase nastal poměrně intensivní opad listí. Stromek jsme přemístili na chladnější místo. Po přemístění není opad již tak intenzivní.
Je to normální, že tato rostlina na podzim opadá, nebo je to důsletek změny tepelných podmínek? Pokud je to důsledek změny podmínek, co máme udělat, aby stromek nezašel?

Děkuji za odpověď
Tomáš VLK 01.11.04 09:33   počet reakcí: 5     poslední: 03.03.15 20:36
Dobrý den, taky mám stejný problém s carmonou. Dostal jsem ji před 5 měsíci a poslední dobou vypadá dost \"špatně\".
No ja jsem natom podobně jako vy.Zrovinka jsem ji vyskoušel přesadit a dat na okno.Koupil jsem carmonu před týdnem a lístky i s květy začaly opadavat hned na druhej den. Mějte se.
02.03.05 09:38 ivana.furisova@madeta.cz Re: Dobrý den, taky mám stejný pro...
I já mám stejný problém, prosím o radu
Carmona je hrozně choulostivá na vysušení. Okamžitě po přeschnutí opadává, ael většinou poměrně rychle obráží. Je potřeba opravu kontrolovat ji každý den. Stačí jeden den vynechat a je problém. Dopořučuji 1x týdně postavit do misky s vodou a nechat pořádně \"napít\" pak nezalévat až dokud napovrchu nevyschne. Pokud se pravidelně kontroluje nebývá problém. Blízko topení je velmi důležitá podmiska která zvýší vlhkost vzduchu - stačí třeba větší podmiska od květináče naplněná keramzitem. Pak stačí podmisku udržovat dolitou ( ale bonsaj nesmístát ve vodě, ale na keramzitu nebo štěrku.. ) a nebývá problém. Pokud má světlo ( do 1 m od okna ) tak i přes zimu kvete a vypadá velmi svěží.
03.03.15 20:36 Zuzqa Proste aklimatizácia
Dobrý den, neviem či ste čítali nejaké fóra alebo nejaké stránky ale myslím, že to je aklimatizácia. Keď rastlina zmení prostredie, začnú jej opadávať listy. Netreba sa toho báť, po pár dňoch a možno týždňoch začnú pučať lístočky. Nechajte na okne a polievajte. Je to prirodzené :)
Dúfam, že som pomohla,