BONSAI-DNES.CZ
<<< zpět na poradník
Čaj Fuki
Zdravím bonsaisty. Prosila bych o radu ohledně rostlinky Carmona Microphyllis neboli Čaj Fuki - jak často zalévat, nejvhodnější tvarování, kdy je nejvhodnější doba na přesazení, kam ji umístit. Předem moc děkuji. Je to moje první bonsai a v knihách přímo o tomto druhu nic moc není. Budu ráda za jakékoliv podělení se o zkušenosti :o)
Katka 18.08.04 13:25   počet reakcí: 4     poslední: 18.07.07 18:15
Ahoj Katko.
Já teď na narozeniny taky dostal tuto rostlinku a něco málo jsem o ní našel :
Carmona potřebuje po celý rok teplotu vyšší než 12˚C, nesnáší suchý vzduch ( nakže postavit na štěrk a do něj nalévat vodu pro zvlhčení ). Přes léto můžes Carmonu umístit i ven na stinné místo, na přímé sluneční světlo si má prý zvykat postupně. Zalévat se má dešťovou nebo dobře odstátou vodou. Nesnáší přeschnutí kořenového obalu.
Po nákupu stromku se doporučuje vyměnit asi třetinu zeminy. Dobrým substrátem je AKADAMAA bez dalších jiných příměsí.
Je tu toho víc. Kdyby jsi ještě neco potřebovala, tak sirfrodo@seznam.cz
08.10.06 11:37 Marek Lejsek čaj fuki
Ahoj, potřeboval bych poradit. na celém stromku mi začali žloutnou lístky, i přesto že ji providelně zalívám a všechno. Čím je to způsobeno? Je to podzimem?
Předem děkuji za rychlou radu. S pozdravem Marek
To co zde napsal Venda je pravda, alespoň jak sem se dočetl v knihách, nicméně mám tut orostlinku už pár let a mohu říct, že ji sice škodí průvan, nicméně vydrží i teploty k nule!!! Miluje zalévání teplou vodou (ne horkou) a doporučuji často stříhat listy
18.07.07 18:15 Martina Horáková Nevim si rady ...
Ahojky mám čaj fuki od ledna, mám ho na okně, krásně mi roste a hodně mi kvete.Zalévám ho skoro denně. Před pár dny jsme objevila na spodu květináče, že mi vyčuhují kořeny...Mám ho přesadit a zkrátit kořeny, o kolik? A jak?
Bojím se ho také ostříhat, že mi zahyne.Prosím poradtě mi...moc děkuji !
KLidně piště i na mejl: horak.macina@seznam.cz papa