BONSAI-DNES.CZ
<<< zpět na poradník
Hnojivo
Kúpil som japonské granulované hnojivo, granule majú tvar tablety s temer trojuholníkovou podstavou. Predavačka mi vedela povedať, že do malej misky stačí dať jednu granulu, do väčsej dve a viac. Vedel by mi niekto dať presnejšie informácie?
Pere 11.03.04 21:43   počet reakcí: 2     poslední: 18.03.04 07:25
12.03.04 08:17 Jiří Franta Granulované či hrudkovité hnoj...
Granulované či hrudkovité hnojivo z Japonska nebo Koreje je biologické hnojivo ve tveru válečku, koblížku nebo trojúhelníčku. Vyrábí se z odpadu při výrobě rostlinných olejů (např. sezamu, u nás řepky) a z kostní moučky. Do misky na substrát se umisťuje podle požadované intenzity hnojení, zpravidla po obvodu misky ve vzdálenosti cca 7 - 10 cm. Hnojivo je potřeba každý měsíc vyměnit za čerstvé a umístit na jiné místo v misce (např. mezi původní \"bobky\"). Působí při přelití vodou, postupně se uvolňuje do půdy ve vlhkém a teplém prostředí. Některá hnojiva prvních pár dnů nepříjemně páchnou, ale rostlinám výrazně prospívají. Bližší informace o tomto hnojivu se dozvíte např. v anglických nebo německých Bonsajových technikách Johna Naky nebo v Pěstování bonsají Kim Se-wona, které právě vyšly v českém překladu.
18.03.04 07:25 Jiří Franta Re: Granulované či hrudkovité hnoj...
Ještě doplněk: toto hnojivo je určitě ekologicky nezávadné, protože velmi chutná kočkám, kosům a jinému ptactvu - v Japonsku se používají plastové uzavřené košíčky zapíchnuté do substrátu.
Další maličkost, která by mohla nezkušeného uživatele vyděsit: koblížky někdy obrostou pavučinou plísní, ta ale není na závadu a působí pouze neesteticky.