BONSAI-DNES.CZ
<<< zpět na poradník
Mšice krvavá
Mám veliké problémy s modříny resp. s krvavo mšicí na nich. Na Vašich stránkách jsem se kdysi dočetl o Mospilanu, ale nepomohl. Nevím tedy co na ni mám použít. Děkuji za odpověď.
Starý, Jablonec 29.02.04 22:30   počet reakcí: 6     poslední: 26.04.08 12:04
01.03.04 11:54 Friedl ručně
ze zkušeností s touto mšicí vám radím likvidovat ji ručně. Pokud nejde o dospělé vzrostlé stromy a pokud nemáte stromů moc vyplatí se dát tomu čas. Po úkonu doporučuji přelít korunu vodou, aby se zbytky spláchly a aplikovat mospilan pro případ, že jste něco vynechal a také proti ještě neobaleným mšicím.
Přeji hodně zdaru
01.03.04 18:36 J.Pišl Mospilan
Doporučuji Mospilan, ale 1 sáček na 4 litry vody a důkladně celou rostlinu postříkat, aby po větvích a kmeni stékala voda (postřik). Mám zkušenost, že postačí jarní a letní postřik.
skuste nanést štedcem na postižené místo trochu alkoholu jako je lih moc zdaru
Ja jsem štedec nenasel, ani v Bajhauzu ho neměli, ale použil jsem školní štěteček a ošetřil jsem kávovník lihem, kterej vypadal jako alkohol.Není to moc dobré, myslím, že se to nehodí na každou rostlinu, protože takto ošetřená místa zčernala a vlnatka se prohání po mém kávovníku nadále! Tak raději zkusím odstranit jí mechanicky a potom postřikat Mospilanem, třeba Hobby.
27.04.07 13:41 roklan vlnatka krvavá
Osvědčilo se mi potírat ty potvory roztokem vody, ve kterém se louhovaly tchánovy špačky z cigaret. Čím silnější, tím lepší.
spolehlivé jsou systémové postřiky nebo postřiky s hloubkovým účinkem! Není třeba se obávat, že něco přehlédnete, že rostlinu popálíte. Jak se škůdce napije rostlinné šťávy, je po něm -postřik pronikne do všech částí rostliny.