BONSAI-DNES.CZ
<<< zpět na poradník
pomozte prosim
Vlastnim cerstve bonsai LIGUSTRUM CHINENSIS a jsem uplne neznala pece o bonsae.odjela jsem na 3 dny a nebyl zalevan.uschnuly vsechny listky,ktere opadaly a zbyl jen holy stromek.stale ho zalevam.prosim poradte jak mam snim dale nakladat aby se vzchopil. dekuji mnohokrat. Tereza
TEREZA 25.02.04 16:59   počet reakcí: 4     poslední: 02.11.05 21:19
29.02.04 13:51 Laskavec Zalivka
Tady vidim jednoznacne problem v zalivce. 3 dny je pro tutu rostlinu, pokud to neni nejaka velika bonsaj moc a stromek vam praste uschnul. Je otazka, kde jste bonsai koupila a co vam kdo rekl o zalivce. Rada je jednoducha: vezmete nuzky a strihejte, dokud se nedostrihate u suchych vetvi do \"ziveho\". Pak radim stromek presadit do hlubsiho vketniku s drenazi a dat na okno na svetlo. Pokud neni rostlina uplne sucha, mela by obrazit.
29.02.04 22:26 Ptackova Re: Zalivka
Stačí, když dáte na víkend bonsai do misky s vodou a ona se o sebe postará sama. Ted jen, aby Vám nezašla úplně, byla by to škoda.
07.03.04 19:07 J.Pišl Re: Zalivka
Pokojové Ligustrum je vhodná rostlina pro začátečníky, kteří jsou denně doma, bohatě a ochotně hned po střihu dorůstá i ze silného kmene. Na to, že je třeba zalít upozorní listy svěšenými dolů, po včasné zálivce se listy narovnají.
Pří delší době bez zálivky - víkend, listy zaschnou, to proto, aby si rostlina zachránila kořeny a spící pupeny pro další růst. Trvá-li sucho déle může zaschnou část větví v koruně.
Ligustrum potřebuje vodu v podmisce, její spotřeba je velká. Pokud máme bonsai v malé misce, pomůže nám podlouhlý podtácek pod truhlíky na muškáty naplněný keramzitem a vodou. Pod miskou s obsahem 0,1 litru mohou být 3 litry vody v keramzitu.
Ligustrum, které opadalo ponoříme i s miskou do nádoby s vodou, potom ji dáme blízko k oknu, pokud jsou větvičky pod kůrou zelené, do 10 dnů začnou rašit nové listy.
02.11.05 21:19 Quendi padaní listů
Zdravim,
mam podobny problem. ALe ne zcela stejny. Bonsaj je pravidelne zalevana(zda je treba zalivky poznam podle spejle zabodnute do hliny po dobu 30 min., kdyz neni mokra zalevam.). ALe nedopatrenim zustala v pruvanu. POsledni dobou mrzlo. Je tedy mozne, ze listy opadavaji proto a ne z nedostatku vlahy?

Diky za rady...