BONSAI-DNES.CZ
<<< zpět na poradník
sageretia thea
Jak často zalévat, kdy kvete a narustají bubulky?
Petra Šlapáková 23.02.04 20:02   počet reakcí: 3     poslední: 29.02.04 18:47
29.02.04 13:54 Laskavec pece o sageretii
Protoze patrim mezi milovniky pokojovek, mam skoro vsechny bezne dostupne druh. U sageretie, jilmu ci nejakeho jineho druhu jsou naroky podobne a zalevat se musi, kdyz bal vysycha. Poznate to prostym sahnutim na povrch zeminy nebo tak, ze povrch meni barvu. A poku vam nekdo rekne, ze mate zalevat treba 3x tydne, je to neznalec a bonsaje pestovat neumi. Je totiz obrovsky rozdil v tom, zda je rostlina v lete na balkone, v zime u topeni, nebo v chladne verande. Zalivka je alfou a omegou pestovani a nelze to brat smahem.
29.02.04 13:57 Malek kveteni
Mam krasnou sageretii, starou pres 20 let, ale nikdy nekvetla a neplodila. Jen jsem o tom cetl, ze kvete zelenavymi kvitky na dlouhém jednoletem dreve. A to si nemuzeme z hlediska tvarovani dovolit, takze jsem se smiril s tim, ze kvety a plody uvidim jen v knizkach, ale i tak je pekna.
29.02.04 18:47 J.Pišl Re: kveteni
Sageretie vykvete jen na plném slunci v zahradě. Kvetení podpoříte ostříháním \"do hola\" - odlistěním, před přenesením na letnění na plné slunce. Potom vytvoří zpočátku zelené bobule, které jsou ve zralosti modré jako borůvky a mají i podobnou chuť, jsou jedlé. Rostliny importované z Číny, které byly v předstihu (před 3 týdenní dopravou na lodi v kontrejneru), odlistěny mívají oplozené květy a v Evropě vytváří společně s novými listy i plody.