nádoba na pěstování

jak zalévat a hnojit, zimování, proč mi bonsaj uschla, co je to za škůdce, jak ošetřovat bonsaje

Moderátor: Martin Kolacia

nádoba na pěstování

Příspěvekod Beri v 10.04.2016 17:53:38

Zdravím, chci se s Vámi podělit o způsob jak upravuji klasické černé květináče které používá hromada z nás..všiml jsem si že dost lidí odřezává horní část z důvodu snížení a díky tomu je pak nádoba jak z gumy což nesvědčí kořenům při manipulaci a přenášení. Já odřezávám spodní část kterou otočím o 180° a vložím a přidrátuji zpět k nádobě. Zůstane mi tak horní zpevněný lem a spodek se tím také zpevní. Jak bude nádoba hluboká si určím tím jak velkou část odříznu. Doufám že bude fungovat odkaz ze kterého to snad lépe pochopíte. Tak hodně zdaru a ať rostou :-)
http://www.rajce.net/a12619434
Beri

Re: nádoba na pěstování

Příspěvekod Tomáš Homola v 10.04.2016 18:10:38

Jen mě napadlo, trošku mimo téma: Má někdo nakopané rostliny ve dřevěných bedýnkách? Jak včera připomněl Miloš Kopsa, v Japonsku a ve světě se dodnes běžně používají, vidí se to nakonec i u předních evropských autorů bonsají.... Česko je tak nějak plastové. :)
Tomáš Homola

Příspěvekod Beri v 10.04.2016 20:45:43

Na dřevěných bedýnkách jsem začal ale já vůl je chtěl ,,napěkno´´ a koupil jsem si na ně NOVÉ :shock: latě místo abych to stloukl z nějakých požitých z nějaké staré boudy apod. no u pokladny jsem se nestačil divit ale když už jsem je měl tak jsem ty bedny i zrealizoval a než přišla doba kdy jsem potřeboval nové tak jsem mezitím změnil povolání které s sebou přineslo dostatečný přísun plastových nádob :D takže jsem se ke dřevu jednak i skrze hmotnost již neobracel ...jo a to otáčení dna má ještě supr výhodu že nádherně odtíká přebytečná zálivková voda C:-)
Beri

Příspěvekod Martin Kolacia v 10.04.2016 22:31:20

perfektní nápad !!! ...díky

dřevo jsem použil jen jednou , když jsem neměl vhodnou nádobu
DSCF6395.jpg
Martin Kolacia

Bydliště: Dolní Dunajovice (kousek od Mikulova...kus od Brna :o)

Příspěvekod Beri v 11.04.2016 17:57:14

Ještě doplním že nejlepší je ten květináč uříznout flexou klasickým kotoučem na železo. Jde to i ručně ale při tom šmrdlání se ten květináč vlní a mrcasí :D což vede k tomu že se pilka ,,chca nechca´´ kousne což by samo o sobě nevadilo ale při tom prudkém záseku ty květináče dost často prasknou..nejeden jsem takhle zneškodnil než jsem přišel na flexu :D
Beri

Příspěvekod alexik123 v 30.07.2018 20:34:06

ahoj lidi, s manželkou začínáme pěstovat bonsaje, jsme opravdu začátečníci a chci se zeptat, zda můžu použít klasický kameninový květináč, který máme doma, jedná se o tento kousek. Sice začínáme, ale nerad bych se dopustil nějakého faux pass hned na začátku a vypadal jako amatér, ikdyž vlastně jsem :-)....případně kde kupujete tyto nádoby na pěstování? díky předem
alexik123

Příspěvekod Simsa v 31.07.2018 11:49:03

Gratuluju k rozhodnutí věnovat se stromkům. Pokud jde o tvůj dotaz, tak nádobu múžeš použít v podstatě jakoukoliv. Myslím, že většina lidí používá na předpěstování plastové kontejnery (jak tak vídám - z jakéhokoliv dostupného zdroje: rozříznuté barely, plast misky, koše na vodní kytky, ...), keramické kvtináče všeho druhu. Když budu mluvit za sebe tak použiju cokoliv co najdu, i stavební kyblíky. ta kamenina je fajn, ale podle mě je to zbytečně drahé na "něco" v čem budeš předpěstovávat a jako finální miska bych si vybral něco jiného.
Takže shrnuto - určitě nevadí, ale zbytečně drahé pro začátek.
Tolik za mě.
Pavel
Simsa

Zpět na pěstování, problémy, nemoci, škůdci