Habr nepovedené hřížení

co se nevešlo jinam

Moderátor: Martin Kolacia

Habr nepovedené hřížení

Příspěvekod Wrchi v 19.07.2018 19:17:50

Zdravím vás.
Letos jsem chtěl popré vyzkoušet nahřížit habr a bohužel se nepovedlo. Udělal jsem to podle rad na různých fórech a webech. Nařízl pruh kůry, zaškrtil, aplikoval stimulátor a zabalil do připravné nádoby. Použil jsem ale akadamu místo rašeliníku. Po 3 měsících jsem to zkontroloval ale nic, ani jeden kořínek. Místo zbavené kůry se jen jakoby zatáhlo/zahojilo. Co bych teď potřeboval vědět je jestli je možné to udělat znova ještě teď s použitím rašeliníku nebo to mám nechat raději na příští jaro. Pokud nechat, tak co s tím teď udělat, nechat na tom tu nádobu i přes zimu, nebo jí mám sundat a nechat kmen takhle i přes zimu. Stromek zimuju venku ale mám možnost i v chladné místnosti. Můžete mi prosím někdo poradit?
Wrchi

Re: Habr nepovedené hřížení

Příspěvekod Bumby v 20.07.2018 11:16:36

Zdravím. Já bych to klidně zkusil ještě teď. Jak vypadala ta akadama? Vyschlo to? Možná bych použil oboje a pořádně to prolil. Vždycky se snažím to pořádně uzavřít, abych udržel vlhkost, ale stejně nevydržím a občas chodím zalévat. Používám stříkačku s velkou jehlo a neperu tam vodu. Když to do podzima nevyjde, můžeš na jaře zkusit znova. Mimochodem, klidně ohlodej u víc dřeva ...
Bumby

Re: Habr nepovedené hřížení

Příspěvekod Wrchi v 20.07.2018 14:30:45

Nevyschlo to. V průběhu jsem to kontroloval a případně zalil. Zajistím si rašeliník, namíchám to s akadamou a zkusím to teda znova. Odstarnil jsem původně jen pruh kůry, udělal drážku tenkou pilkou a zaškrtil drátem. Zkusím teda teď ohlodat i víc dřeva.
Wrchi

Zpět na ostatní