Syzygium usychání & opadávání

jak zalévat a hnojit, zimování, proč mi bonsaj uschla, co je to za škůdce, jak ošetřovat bonsaje

Moderátor: Martin Kolacia

Syzygium usychání & opadávání

Příspěvekod P.S. v 05.01.2018 19:14:04

Hezký den všem,
mám od léta z hobbymarketu Syzygium (pimentovník). Až do října jsem jej dával několikrát do týdne na slunce na balkón. 1x měsíčně hnojivo pro bonsaje Agro CS. Vše v pohodě. Teď přes zimu je na východním okně, žaluzie zvednuté, teplota na parapetu 17-20°C. Dávám pozor aby na něj nesálalo teplo z radiátoru a dávám z okna pryč když se větrá. Myslím si že zalévám dostatečně max. 1x za dva dny, převařenou a odstátou vodou. Substrát udržuju mírně vlhký. Jednou za týden zalévám intenzivněji ale zase ne tak aby voda tekla do podmisky. Přesto od prosince začínají lístky zasychat od špičky a po čase uschnou zcela a opadnou. Dělá to i 80% nových lístků. Občas rozmáčknu na misce nějakou smutnici ale je to tak 3x za týden. Na lepové destičce jsou za 3 týdny 4 kousky. Prý nemají rády suchý substrát ale bojím se omezit zalévání aby stromek neusychal ještě víc. Můžou za to ty smutnice, špatně zalévám.. nebo to bude něco jiného???

InkedIMG_20171217_132004_LI.jpg
Co děláš s radostí, to tě neunaví.
P.S.

Re: Syzygium usychání & opadávání

Příspěvekod P.S. v 23.01.2018 23:50:09

Koukám kde nic, tu nic. Takže trochu samomluvy... Smutnice zmizely, stromek pořád opadává a už je skoro jako koště. Před týdnem jsem koupil Bonsai elixír tak jsem zvědavý, už jsou vidět nějaké nové pupeny, ale je jich tam jen pár. Snad nové lístky zase nezčernají a neuschnou. Pokud se vzpamatuje tak asi přesadím do nového substrátu.
P.S.

Příspěvekod Martin Kolacia v 24.01.2018 15:23:40

tu rostlinu neznám .... jen k smutnicím .... to napadení nebývá tak fatální ...a určitě to nebude způsobovat černání listů.
Martin Kolacia

Bydliště: Dolní Dunajovice (kousek od Mikulova...kus od Brna :o)

Příspěvekod P.S. v 27.01.2018 18:14:36

Díky za reakci Martine. Myslel jsem že někdo tu přijde na to jestli něco dělám špatně.. ale každý nemůže vědět všechno, to je jasné. :wink:
Foto:
https://1drv.ms/i/s!Ag-x5eGBQnI2tVv1oMweOCTi0RSY
P.S.

Příspěvekod Martin Kolacia v 27.01.2018 20:16:46

ono to bude nejspíš soubor všech věcí .... málo světla , teplota a zálivka .....smutnice mají rády přemokřený substrát ... v normálním se jim moc nedaří
Martin Kolacia

Bydliště: Dolní Dunajovice (kousek od Mikulova...kus od Brna :o)

Zpět na pěstování, problémy, nemoci, škůdci