Kdo byl v Pekingu?

dohady o podnikatelské etice, politice, inteligenci oponentů a podobné podstatnosti

Kdo byl v Pekingu?

Příspěvekod Tomáš Homola v 08.02.2017 14:55:31

Mám pozvání od kamaráda, který tam jede na delší dobu pracovně.
Dá se tam něco vidět, co za to stojí z hlediska našich zálib? Letní palác, botanická zahrada. A dál?
Tomáš Homola

Re: Kdo byl v Pekingu?

Příspěvekod Martin Kolacia v 09.02.2017 10:20:36

já byl na kachně ...tu si dej :lol: :lol: :lol:
Martin Kolacia

Bydliště: Dolní Dunajovice (kousek od Mikulova...kus od Brna :o)

Příspěvekod Martin Kolacia v 09.02.2017 10:20:36

já byl na kachně ...tu si dej :lol: :lol: :lol:
Martin Kolacia

Bydliště: Dolní Dunajovice (kousek od Mikulova...kus od Brna :o)

Příspěvekod Jan Adámek v 09.02.2017 12:50:22

No, už je to pár let...
Ale doporučil bych Zakázané město. Rostou tam čínské jalovce, jaké jsem u nás neviděl, a hlavně borovice "Lacebark pines", neboli borovice Bungeovy. Jsou alespoň 300 let staré, takže se na nich vytvořila krásná stříbřitá borka. Jestli si vzpomínám, má strukturu podobnou našim borovicím. Všude se píše a dokumentuje, že se kůra těch borovic podobá kůře platanu. To platí pro mladé kusy. Těch uvidíš v parcích v Pekingu dost. Kromě Zakázaného města je v Pekingu pár historických zahrad, tam by taky mohly ty borovice být.
A když tam budeš na jaře, můžeš nasbírat pod nimi spoustu jejich semen. U nás se dají celkem slušně pěstovat. Ale pěstují se málo....Naši zimu snášejí, nemají rády pozdní mrazy.
Jan Adámek

Příspěvekod Tomáš Homola v 09.02.2017 19:30:21

Díky za tipy. Nevím, jestli půjdu sbírat semena. Hrozí protiakce od soudruhů. Bruselských. :) Zkusím ještě web.

Jan Adámek píše:No, už je to pár let...
Ale doporučil bych Zakázané město. Rostou tam čínské jalovce, jaké jsem u nás neviděl, a hlavně borovice "Lacebark pines", neboli borovice Bungeovy. Jsou alespoň 300 let staré, takže se na nich vytvořila krásná stříbřitá borka. Jestli si vzpomínám, má strukturu podobnou našim borovicím. Všude se píše a dokumentuje, že se kůra těch borovic podobá kůře platanu. To platí pro mladé kusy. Těch uvidíš v parcích v Pekingu dost. Kromě Zakázaného města je v Pekingu pár historických zahrad, tam by taky mohly ty borovice být.
A když tam budeš na jaře, můžeš nasbírat pod nimi spoustu jejich semen. U nás se dají celkem slušně pěstovat. Ale pěstují se málo....Naši zimu snášejí, nemají rády pozdní mrazy.
Tomáš Homola

Zpět na mám pravdu a Vy jste úplný...