Jabloně, vrby

jak zalévat a hnojit, zimování, proč mi bonsaj uschla, co je to za škůdce, jak ošetřovat bonsaje

Moderátor: Martin Kolacia

Jabloně, vrby

Příspěvekod Martin Havránek v 14.08.2013 19:13:55

AHOJKY :) jsem tu novy tak se předem omlouvám za lajcke otazky :D
Dnes jsem na zahradě při stříháni zjistil že výhonky co rostli u jabloně že mají kořínky tak jsem tyto dva výhonky zasadil a pak ještě vyrýpl jeden malý semenaček který by brzo někdo stejně přejel sekačkou a to sem nechtěl riskovat , vím že není ideální doba na to tohle dělat ale když už to tak je :) umístil jsem je do kolárny kde je chladněji než venku a je tam i trochu vlhko, jsou tam cely den otevřené dveře takže tam světlo jde ale je to spíš stín. Mohl byste mi někdo poradit co bych ještě pro ně mohl udělat aby měli větší šanci to zvládnout a vice zakořenit :) napadlo mě přes ně dat ještě igelit'ak aby byli ve větším vlhku ale nevím zda by to bylo dobře?
Take tam mam zatím jen ve vodě dané větve z vrby které chci jako základ pro budoucí bonsají nevím zda bude lepší je nechat nejdřív zakořenit jen ve vodě nebo je dat do květináče s hlínou a to ponořit do vody? větve sou do cca 5 cm průměru, bylo docela pro mě těžké je získat tak bych nerad něco podcenil. A je to vrba jíva.
děkuji :) Martin
Martin Havránek

Re: Jabloně, vrby

Příspěvekod Martin Kolacia v 14.08.2013 19:50:25

Pokud to mělo kořeny tak bych žádné igelity neřešil ....a dal určitě jen do "putujícího" stínu - pokud možno pod strom. Kolárka je dle mě nevhodná .... nižší teplota plus nedostatek světla. Vrba se chytne jen tak ve vodě bez problémů.
Martin Kolacia

Bydliště: Dolní Dunajovice (kousek od Mikulova...kus od Brna :o)

Příspěvekod Martin Havránek v 15.08.2013 17:29:06

děkuji :) dnes přibyli ještě nějake stromky z lesa :) a mam na jaro vyhlidle krasne kousky :) Ještě jedna otazka do jakeho průměru se da vrba bez problemu zakořenit z větve? Přemyšlim že bych ještě nařezal nějake silne větve z různych vrb :) vrby se mi vždy moc libili byl to vždy muj sen mit krasnou smuteční vrbu jako bonsai :) ale i jine vrby sou moc krasne :)
Martin Havránek

Příspěvekod Martin Kolacia v 15.08.2013 21:30:13

HODNĚ VELKÝ PRŮMĚR :D ...TO JE ASI TAK CO K TOMU :mrgreen:
Martin Kolacia

Bydliště: Dolní Dunajovice (kousek od Mikulova...kus od Brna :o)

Zpět na pěstování, problémy, nemoci, škůdci