Pozdrav ze severní Moravy a Slezska

galerie suiseki

Moderátor: Kulhavý

Re: Pozdrav ze severní Moravy a Slezska

Příspěvekod Tomáš Homola v 16.12.2012 09:38:30

Mně přijdou jak barva dai, tak poměry v pořádku. Podložka se mi moc líbí. Nejsem schopen posoudit, čím je lakovaná, ale pravdou je, že i některé matné laky (mluvím za ty sprejové) se dají rozleštit téměř až do zrcadlového efektu. Tohle je čistá práce na úpravě povrchu. Často se to nevidí. Schválně si doma detailně prohlédněte své vlastní podložky.
Tomáš Homola

Příspěvekod Martin Kolacia v 16.12.2012 09:59:44

I když převládá barva bílá tak vnímám u toho kamene spíš základ který tam prosvítá a k tomu bych ladil barvu . Dai dle mě ukotvuje kámen do našeho prostředí a když ukotvuji tak rozhodně kámen a ne sníh :) (ale je to jen můj pocit a tímto svým názorem nehodlám bourat žádné suiseki pravidlo :o)
Kdyby ten oblouk byl zapuštěný pod kámen líbilo by se mi to víc.
Martin Kolacia

Bydliště: Dolní Dunajovice (kousek od Mikulova...kus od Brna :o)

Příspěvekod Cupress v 16.12.2012 15:33:30

Děkuji všem za velmi podnětné názory a rady. Při práci na tomto výtvoru jsem měl opravdu představu zasněžených hor v Číně, které se tyčí z plujících oblaků. Dai tvořím jen podle svých pocitů, tak je možné že tím porušuji pravila pro suiseki (se kterými se na tomto fóru díky vám všem teprve seznamuji :shock: ). Kámen se ve skutečnosti spíše třpytí než leskne. Zvláště zadní strana, která je tvořena samými krystalky žuly (nevím proč při focení se to nepodařilo zvěčnit- :?: -snad špatnými světelnými podmínkami :idea: ). Proto jsem volil i vysoký lesk podložky. Ale musím uznat, že je to asi moc. Podložka rovněž ve skutečnosti- tedy na denním světle- vypadá trochu tmavší a ne tak mahagonově. Míchal jsem mořidlo tmavá hněď a mahagon 50:50. Dai je lakována nitrolakem lesk, nejdříve 3x, pak vybroušena smirkem 1200 a poslední nátěr hustším lakem. Závěrem chci ještě jednou poděkovat všem za neočekávanou diskuzi, je to však opravdu jen památka pro jednu známou a opravdu nevím, zda žula je k prezentaci jako suiseki vhodná.
Cupress

Příspěvekod Tomáš Homola v 16.12.2012 18:24:09

Je to memory-seki. Žuly se sbírají i v Japonsku, i když trochu jiné. Viz. dnešní Suiseki-netbook.
Tomáš Homola

Předchozí

Zpět na galerie