Čaj

co se nevešlo jinam

Moderátor: Martin Kolacia

Pijete čaj?

Ano, miska bonsaie a šálek čaje, krása!
29
78%
Ano, Lipton "Jarní Pohlazení".
8
22%

Celkem hlasů : 37

Příspěvekod Radek Šott v 20.05.2007 12:03:02

Já mám nejraději čaj s Rumem ,no a když není po ruce dobrý čaj,tak musí stačit jen ten Rum.Určitě se mnou budou mnozí souhlasit.Zdravím
Radek
Radek Šott

Příspěvekod homola v 17.07.2007 11:56:44

Tak trochu oživím thread:

Podařilo se mi minulý týden nakoupit Lu Xue Ya (Zelený sníh), což je jeden z mála čajů, u kterého louhováním ve studené vodě (10 minut) dosáhnete lepší chuť, než při přelití vodou hrokou (70 a více stupňů). Bohužel je v našich končinách tenhle čaj sezónní záležitost, ale v těhle dnech )aspoň pro mě) to nejlepší ze světa čajů. Čaj jsem objevil loni a letos jsem pociťoval absťák a lítost nad tím, že první zásilka k mému dodavateli čajů nedorazila.

Důležitý dodatek: Neposílám foto a nadto je admin čajomilem.
homola

zdroj

Příspěvekod ondra němec v 17.07.2007 13:23:11

Snad by nebylo nevyžádanou reklamou, kdybys naznačil, kde ho kupuješ...
Rád vyzkouším.
ondra němec

Ondro

Příspěvekod homola v 17.07.2007 14:30:17

Asi bylo.
Ale je to stejnak v odkazníku. Patří to kamarádovi, jednomu z prvních bonsajistů tady v obci. (pročež je to i v Odkazníku) On tam občas vozí i kytky, které mu stojí před obchůdkem a přitahují pozornost.

http://caje-susiny.com/
homola

Příspěvekod stach v 17.07.2007 16:48:50

Je to reklama nežádoucí :roll: , neb nutí admina v tomhle horku vyrazit do Hradební, než to vykoupí ostatní. Podle mé zkušenosti platí, že pokud pan Homola v čajích něco doporučí, vyplatí se podlehnout 8)
stach
Site Admin

Příspěvekod Standa v 21.10.2008 23:34:43

Dotaz na Toma Homolu

Tomáši ve čtvrtek jedeme se ženou na dva dny do Budějek, mohl bys mi poradit nějakou dobrou čajovnu? Ještě jsem Tvá loviště nikdy nenavštívil, tak bych nerad někde zbytečně bloudil. Díky za radu.
Jinak já jsem si v poslední době dost oblíbil karkade, ibišek súdánský a jsem takový barbar, že si ho dělám i do termosky do práce.
Standa
Standa

Příspěvekod homola v 22.10.2008 06:49:31

2 Standa:

Jako obchod, nebo přímo "výčep"? Nejlepší mně známej výčep je v Praze, v Jeruzalémské. Tady toho moc není. Klasické čajovny jsou tři. DČ u Černé věže, Čajový sklep v jedné pasáži v Krajinské a pak jedna společnost u rozhlasu. Na čaje nejlepší jednoznačně DČ. Na prostředí asi ta Krajinská. Ale tam jsem za nového vedení ještě nebyl.
Z obchodů jsou jednoznačně nejlepší caje-susiny.com, kde zrovna dnes bude probíhat tibetsko-nepálský den. Tam ti i ten čaj kolikrát nalejou, akorát že je to obchod a není kde sedět.
homola

Příspěvekod Standa v 27.10.2008 17:44:21

To Homola:

Děkuju za doporučení, protože nejsme až takoví odborníci přes čaj, vybrali jsme si tu v Krajinský. Strávili jsme tam oba večery, co jsme byli v Budějkách a opravdu, příjemná atmosféra, ochotná a příjemná obsluha, moc se nám tam líbilo. Jenom ten barák asi nějakej darebák otočil vzhůru nohama, čajovna byla až pod střechou. Asi proto už se to nejmenuje Čajový sklep, ale Čajový ateliér.
Standa
Standa

Re: Čaj

Příspěvekod homola v 16.12.2008 12:01:16

Tak ještě trochu pokřísím čajový thread:

Pokud někdo chodíte do DČ, tak je obligátní anketa o čaj roku k dispozici na:

http://www.tea.cz/spolek/index.php?toc=cajanketa

Dal jsem Araču, kterou mi letos připravil Honza Náprava v táborské DČ a byla dost dobrá.
homola

Příspěvekod Cart v 20.12.2008 15:08:51

čínu mám rád její kultura a tak podobně ale jediný co my vadí jsou právě čaje ty nepiju ani normální ovocné mě to nechutná
Cart

Příspěvekod P.Syrovy v 20.12.2008 16:10:23

To Homola,
Tak jsem Tome taky hlasoval .No a po odhlasovani tam na me skocila nabidka velkoobchodu a v ni muj oblibeny Salep.Chodim do cajoven zridkakdy a caj si delam radeji sam doma ale kdyz uz zajdu tak prave na takovehle veci jako je Salep ,Masala atpd.Alespon ted vim jak je baleny a jak vypada obal :shock: K vanocum to jiz nestihnu ale po novem roce jdu do nej.
p.syrovy
P.Syrovy

Příspěvekod RomanH v 20.12.2008 16:48:06

čaj - normální - ovocný: nějak mi ty tři slova nejdou dohromady :wink:
RomanH

Příspěvekod Cart v 20.12.2008 19:49:38

omluva čaj pytlíkový
Cart

Re:

Příspěvekod Dworzaaa v 27.12.2008 21:35:54

homola píše:2 Standa:

Jako obchod, nebo přímo "výčep"? Nejlepší mně známej výčep je v Praze, v Jeruzalémské. Tady toho moc není. Klasické čajovny jsou tři. DČ u Černé věže, Čajový sklep v jedné pasáži v Krajinské a pak jedna společnost u rozhlasu. Na čaje nejlepší jednoznačně DČ. Na prostředí asi ta Krajinská. Ale tam jsem za nového vedení ještě nebyl.
Z obchodů jsou jednoznačně nejlepší caje-susiny.com, kde zrovna dnes bude probíhat tibetsko-nepálský den. Tam ti i ten čaj kolikrát nalejou, akorát že je to obchod a není kde sedět.

doporucuju do Krajinsky zajit :lol: pokud zajdete ve ctvrtek, tak vam caj pripravim sam :lol:
mozna muzete rict, ze nemuzu bejt jako zamestnanec nestrannej, ale me je vicemene volny, kolik mame lidi...
ja sem spokojenej s tim,ze muzu delat v čajovně a ne nakym hasisackym doupatu, ktery jede jenom diky vodnim dymkam :)
kdyz bych objektivne porovnal budejcky cajovny, tak bych to videl asi takhle:
u lvu-hospoda, kde maj v kotlich navarenyho touarega, yogi a rize, aby jejich priprava netrvala moc dlouho a k nicemu jinymu nez si zajit na dymku neni, ikdyz tabaky nemaj spatny.
DČ je uz o poznani lepsi..dlouho jsem tam nebyl, takze nevim, jestli se neco zmenilo..kazdopadne caje tam vetsinou docela usly..ikdyz priprava otresna... :? :!
Cajovy atelier-za bejvalyho majitele to byl dost divnej podnik..ale to spis z provoznich duvodu..ale jako zakaznikovi mi to nak nevadilo, caje na morich, yixingova keramika, caje docela usly..mno a tedkon se zmenil majitel a rekl bych,ze cajovna stoupla o 100% :)
nebo alespon ja nevim o moc cajovnach v JC, kde by samozrejmosti byla yixingova keramika, moře a čaje připravovany stylem gong fu.
Jinak čaje jsou asi takove kvality jako je jejich cena...clovek nemuze ocekavat od tmavyho pu-erhu za 40kc zazraky (ikdyz jen tak mezi nama mojemu spolupracovnikovi ho nedavno doporucovali v DČ jako skvelej pu-erh :lol: ), ale zase si muze bejt jistej,ze kdyz si da treba Bai Hao tuo chu za 150kc nebo Zi Ya za 120, tak to bude opravdovej pozitek :) mno a nas dodavatel na caje je teanet-cn.cz, která ma vlajkou cajovnu prave v Jeruzalemske (nevim, jestli to byla prave vami zminovana cajovna nebo jste myslel cajovnu U stareho mistra,ktera je naproti)..Zelene caje, svetle oolongy a ostatni caje, ktere si to svou kvalitou, zpracovanim a doporucenyma podminkama pro skladovani zaslouzi sou skladovany ve specialni lednici na caje, ktera odvetrava vlhkost, takze je zaruka, ze caj je vzdy cerstvy :)
Vodni dymky sice taky vedem, ale kouri se v uzavrenem kurackem salonku, aby dym neobtezoval pijaky caje :)
mno takze asi takhle..
jinak na caje urcite caje-susiny.com... slusnej vyber, caje dobry, cerstvy...jen je skoda, ze pu-erhy berou od amany :?
hehe...jinak i Cajovy atelier nabizi caje a keramiku na prodej..ceny sem nesrovnaval, ale rekl bych, ze to bude v susinach levnejsi :)
Dworzaaa

Re:

Příspěvekod Dworzaaa v 27.12.2008 21:37:53

Standa píše:To Homola:

Děkuju za doporučení, protože nejsme až takoví odborníci přes čaj, vybrali jsme si tu v Krajinský. Strávili jsme tam oba večery, co jsme byli v Budějkách a opravdu, příjemná atmosféra, ochotná a příjemná obsluha, moc se nám tam líbilo. Jenom ten barák asi nějakej darebák otočil vzhůru nohama, čajovna byla až pod střechou. Asi proto už se to nejmenuje Čajový sklep, ale Čajový ateliér.

Cajovy sklep to byl...samotna cajovna se jmenuje Cajovy atelier..jinak Cajovy sklep je vlastne "firma" ktera vlastni nekolik cajoven...podobne jako napriklad Dobra Cajovna....jen o poznani min...asi 3-4, tusim :wink:
Dworzaaa

PředchozíDalší

Zpět na ostatní