Materiál

co se nevešlo jinam

Moderátor: Martin Kolacia

Materiál

Příspěvekod MonYan v 20.06.2015 18:05:29

Pěkný den všem
Chci se zeptat na možnosti koupě kvalitního výchozího materiálu pro tvorbu bonsají (ideálně na Moravě). Navštěvuji spoustu velkých zahradnictví, v nichž nenacházím, co hledám. Moje stromy jsou z vlastních výkopů, ale i moravský les má své limity a například kvalitní borovice (které tolik obdivuji) nenacházím. Dnes jsem navštívil zahradnictví v Uherském Hradišti, kde bylo k mání několik kusů pěkných dosud netvarovaných rostlin. Odkud jsou ? Kde sehnat takové stromy ?
MonYan

Re: Materiál

Příspěvekod Tomáš Homola v 21.06.2015 08:22:05

Jestli to je request na prozrazení zdrojů yamadori, ať už tuzemských, nebo zahraničních, pak ty se ve světě bonsajistů příliš často nevyzrazují a když už, tak jen mezi hodně blízkými přáteli. Ne že by se to pak dál neřetězilo, to vyzrazování a postupně neproniklo ke všem pěstitelům, ale většinou je to pak až v té chvíli, kdy už je přebráno, resp. vybráno.
Z praxe: My jsme letos objevili celkem pěkné "břízoviště" a nejsem si jistý, jestli bych tam v tuhle chvíli chtěl posílat lidi, které jsem osobně nikdy ani jednou nepotkal. (To není myšleno osobně, ale obecně.) Kromě velkoslavného českého písečkáření a woo-doo proti sousedovým kozám, je důvodem třeba i vztah k přírodě, byť mnohdy kulturní krajině, nebo dokonce i skanzenům po těžbě surovin. (A jéje, to zase budou nazelenalí pohodáři výskat! :D 8) :lol: :P :evil: :twisted: )
Tomáš Homola

Příspěvekod MonYan v 21.06.2015 10:25:01

Děkuji za upřímnou odpověď :)
Chápu, že se takové lokality v podstatě veřejně nesdělují. Měl jsem spíš na mysli tipy vás zkušenějších na prodejce něčeho, co by se dalo nazvat yamadori.
MonYan

Příspěvekod Martin Kolacia v 21.06.2015 14:03:50

on skoro každý pěstitel co kope určitě nějaké přebytky má .... :wink:
Martin Kolacia

Bydliště: Dolní Dunajovice (kousek od Mikulova...kus od Brna :o)

Zpět na ostatní