Rada do zacatku

co se nevešlo jinam

Moderátor: Martin Kolacia

Rada do zacatku

Příspěvekod Marketa v 27.07.2012 09:12:24

Dobry den vsem, hledam nejakeho ochotneho cloveka, ktery by mi poradil jaky druh koupit. Abych zacla od zacatku-moji mamce se bonsaie strasne libi, pokazde co jdem do obchodu kde je maji, nad nimi slinta. Sama si vsak zatim zadnou nekoupila, proto bych ji nejakou chtela koupit k Vanocum. Vim, ze je to s velkym predstihem, ale nerada bych, aby se rostlince vedlo spatne, a proto si zjistuji informace uz ted. Nejake obecne informace uz nastudovane mam, o tom ze existuji ruzne zastrihavaci nuzky a dratky na tvarovani uz jsem se take docetla. Chtela bych ale poprosit o radu, jaky druh ji poridit. Jedna se o uplneho zacatecnika, takze predpokladam neco, co hned nebude mit silene pozadavky na pestovani. Pocitam taky s tim, ze tu prvni hned nebudu kupovat za nejake 2000,-, kdyby se ji pestovani nahodou vymklo z ruky. Mela by to byt bonsai do bytu. Mame sice nedaleko i zahradu, kam nepravidelne jezdime, ale asi by bylo zprvu lepsi aby rostlinku mela porad na ocich a osvovojila si tu starost o ni. Samozrejme bych ji dala jen nejake nejnutnejsi instrukce jak se o to starat v prvnich dnech a zbytek si nastuduje sama. A taky by me zajimal vas nazor na koupi v techto zahradnickych velkoobchodech (OBI, Hornbach....), nebo koupi napr. v Tropic Hukvaldy (jsem z Ostravy).
Diky moc za vasi ochotu, preji hezky den. Ciesarikova C:-)
Marketa

Re: Rada do zacatku

Příspěvekod Martin Kolacia v 27.07.2012 19:02:51

Sám za sebe můžu vřele doporučit ficus retusa , který je jedním z nejméně náročných rostlin jak na podmínky pěstování tak na údržbu. Nákup na vánoce bývá dost často problematický , z důvodu změny prostředí v nejméně vhodnou roční dobu. Při nákupu v hobby marketech počítej s horším stavem zakoupených rostlin než přímo v bonsaicentrech.
Martin Kolacia

Bydliště: Dolní Dunajovice (kousek od Mikulova...kus od Brna :o)

Zpět na ostatní