Montreal - botanická zahrada

galerie bonsají

Moderátor: Martin Kolacia

Montreal - botanická zahrada

Příspěvekod Víťa V. v 27.12.2008 12:09:12

Docela pěkná kolekce fotografií z botanické zahrady v Montrealu ve slušném rozlišení a s uvedením stáří jednotlivých stromů. Kdo neviděl stojí to určitě za shlédnutí.

http://www.flickr.com/photos/fotoproze/ ... 829713966/
Na světě je jenom jedno náboženství a to příroda.
Víťa V.

Re: Montreal - botanická zahrada

Příspěvekod gidy v 18.01.2009 22:11:16

neviete ake hnojivo na tych fotkach pouzivaju? su to take vacsie ploske hnede kusky. videl som to v jednej predajni, kde mali aj vystavne kusy. viem, ze to kupuju z japonska. co som sa rozpraval s majitelom, tak povedal, ze je velmi dobre, ale bohuzial nemal ziadne na predaj a zabudol som sa ho opytat na nazov. ako som pozeral tie fotky, tak nieco podobne maju aj tam.
gidy

Příspěvekod homola v 19.01.2009 17:59:57

Myslím, že to bude to hiryo. Už o tom byly sáhodlouhé diskuse a víceméně se došlo ke shodě, že při používání v té japonské formě, na povrch substrátu, je u nás poměrně nehnojivé, protože nepracuje tak, jak v japonském klimatu. Tehdy myslim Tomáš Benda tvrdil, že to mele a přidává do substrátu.
Možná, že kdyby to někdo aplikoval u rostlin, pěstovaných ve skleníku, reagovalo by to lépe. Takhle je to nejspíš krok stranou.
Píšu ze své zkušenosti, (ne)hnojení hiryem. Je špatná. A pořád mám i tu "berličku" v podobě naprosto stejného závěru Jaroslava Pišla.
(Snad mi zase někdo napíše, že straším lidi. :-))
homola

Příspěvekod gidy v 20.01.2009 15:56:25

vdaka, trapim sa s mojimi brestami. zhanam nejake hnojivo a myslel som ze to bude dobre, kedze som ho videl v jednom bonsajovom obchode u nas. ale aj tak vdaka
gidy

Příspěvekod homola v 20.01.2009 16:28:09

Brest jako jilm? Nějakej venkovní, nebo pokojovka?
Já jsem začal loni hnojit Rohoskou (mletá kopyta a ostatní chlévské odpady). Na doporučení dlouholetého zkušeného bonsajisty. Zbytky hirya jsem rozházel po zahradě ke stromům. Ale jestli jde o pokojové jilmy, tak nejspíš nepůjde použít ani ta Rohoska. Trošku za tím kravínem opravdu smrdí, což by mohlo v interiéru vadit.
homola

Příspěvekod gidy v 20.01.2009 21:15:12

ano jilm. Ulmus parvifolia. su to interierovky. skusal som to s osmocote, ale to som zrusil, lebo sa mi to hnojivo nejako nepacilo. zdalo sa mi, ze jilm az prilis rychlo pustal nove listy. teraz mi sice zimuju v chladnej izbe bez listov , ale na jar by som rad uz nieco mal. na listy do rozprasovaca skusim wuxal super, kedze som na neho cital dobre reakcie, ale neviem co do zeminy.
gidy

Příspěvekod homola v 21.01.2009 09:39:43

Pokojovky hnojím kapalným KLH.
http://www.explantex.cz/cz/03_A_hnojiva.htm
Určitě je na Slovensku k sehnání něco podobnýho.
homola

Příspěvekod gidy v 21.01.2009 15:23:38

vrela vdaka. mal som medzi zalozkami link aj na tieto hnojiva. http://www.sk.bonsai-shop.cz/?p=productsList&iCategory=18&sName=HNOJIVO-NA-BONSAJE
takze idem objednavat. :D
dik este raz C:)
gidy

Zpět na galerie bonsají