Jikry pokaždé plesniví...

chov a péče o okrasné ryby v jezírkách: jeseter, karas, jesen...

Jikry pokaždé plesniví...

Příspěvekod TomWolf v 24.05.2011 09:18:15

Dobrý den, už jsem bezradnej, mám v jezírku shubunkiny a každý rok měly mladé.
Letos jsem jich chtěl odchovat víc, zakoupil jsem vytírací kartáče a vše proběhlo, jak mělo, kartáče byly jikrami pokaždém výtěru obsypány. .. jenže vždy do 24 hodin jikry chytly plíseň. Tedy jsem zrovna tento víkend, když se ryby vytřely kartáč přendal do plastové nádoby s okysličovacími kameny a přidal Akryflavin proti plísním v poměru 5ml/100l. Přesto se jikry opět zaplísnily. Určitě bude problém s vodou, tak žádám o radu, jaká voda je nejlepší pro odchov tak, aby jikry pokaždé neplesnivěly??? Použiji vždy vodu z jezírka, kde se ryby vytřely. Děkuji všem za rady...
Naposledy upravil TomWolf dne 25.05.2011 15:05:52, celkově upraveno 1
TomWolf

Re: Jikry pokaždé plesniví...

Příspěvekod TomWolf v 25.05.2011 15:04:53

Přikládám svoji novou zkušenost s tím posledním výtěrem. Tak už včera se některé rybky vykulily :D a již jich bylo možno pár vidět zavěsených na stěnách. Myslím, že důvodem zlepšení bylo použití Acryflavinu proti plísním. Přesto více jak polovina jiker byla plísní napadena. Přesto rád uvítám jakoukoli radu, zkušenost, v jaké vodě se daří jikrám nejlépe a zda má aplikace prostředku Acryflavin 5ml/100l byla dostatečná. vycházel jsem z literatury, kde se uvádí léčba plísní ryb 10ml/100l s upozorněním, že při přeléčení jiker má být koncentrace nižší.
TomWolf

Zpět na další okrasné ryby: chov a péče