Koi nepřijímá potravu

problematika nemocí a zdravotního stavu kaprů Koi

Koi nepřijímá potravu

Příspěvekod jurka74 v 22.10.2014 18:13:50

Dobrý den, prosím o radu. jsem v chovu koi čistě začátečník, sice jsem něco načetl ale praktické zkušenosti mizivé.
vybudovali jsme v létě jezírko cca 12m3. původně jsem chtěl jen nějaké karásky ale znáte to...takže jsou v něm nyní i dva koi, stali se velmi brzo našimi miláčky je to asi 4 dny kdy jeden sice po potravě jde ale nedokáže ji spolknout či co, takže ji po chvíli plive. chvíli se takhle s tím trápí a pak to vzdá a jde se uklidit stranou, což dělá po většinu dne.jinak vypadá dobře ani ploutvičkky podél těla nemá, bříško bych řekl normální a když se začíná krmit reaguje velmi čiperně, na těle žádné viditelné defekty nejsou. voda má nyní ještě 13 st.předtím byl při krmení až extrémně pažravý, takže dostal jméno vysavač.prosím poraďte..nebo je to běžné???krmíme granulkami sera koi royal mini a občas pro spestření sera pond color stick.velikost koj je cca 18cm.
předem děkuji a jsem s pozdravem
Evžen Vávra,zašová, vsetín.
jurka74

Re: Koi nepřijímá potravu

Příspěvekod ing. Luděk Štěch v 24.10.2014 07:27:44

Dobrý den,
těžko říci, zda kaprovi něco je, ale velkou roli hraje teplota vody, protože ve studenější vodě ryby už méně ochotně přijímají plovoucí potravu, ale pokud byl takový "pažravec", je to divné, že se mu nedaří krmivo přijmout. Možná by bylo dobré zkusit krmivo , které se potápí, nebo které se vznáší (sinking feed).Mohl by mít ještě nepohyblivý ústní kloub , ale to by bylo vidět při krmení.
S pozdravem
Luděk Štěch
Ing. Luděk Štěch
Alcedor s.r.o., Zliv
www.kapr-koi.cz
ing. Luděk Štěch

Zpět na nemoci a zdravotní stav kaprů KOI