úhyn ryby

problematika nemocí a zdravotního stavu kaprů Koi

úhyn ryby

Příspěvekod redpike v 09.04.2010 13:46:37

Dobrý den
jsem chovatel koi začátečník a postupně se překlenuji přes různé obtížnosti při chovu těchto ryb.
Tuto zima po odtání ledu jsem nalezl uhynulou samici koi Kohaku velikosti téměř 60cm.
Bohužel při bližší prohlídce těla jsem nenašel nic bližšího k určení padnutí ryby. Ryba vypadal nádherně jenom ležela břichem vzhůru. Vzduchování běželo na okraji nádrže celou zimu. Voda v mé nádrži 350 -420 kubíků vody byla beze viditelné změny. Ostatní ryby jsou OK. Tak jediné co mne napadlo, jestli nepadla z důvodu, že se předcházející sezonu nemohla vytřít.
Je to možné ,
děkuji za odpověď
redpike

Re: úhyn ryby

Příspěvekod ing. Luděk Štěch v 14.04.2010 12:57:23

Dobrý den,
příčina úhynu ryby , jak uvádíte, může mít více důvodů, ale bohužel se nedá říci, jaký je ten správný. Pokud ta ryba měla velké břicho, což nevím, mohla mít klidně nějaký tumor na gonádách a ten mohl způsobit úhyn. Také nepíšete v jakém stavu měla žábry, mohla být napadena již od minulého roku žaberní nekrózou a v období tání ledu je vždy nejméně O2, tak že i to může být příčina úhynu. Ale rozhodně to není tím, že by se v loňském roce nevytřela. Samozřejmě jsem tu rybu neviděl, tak se jen mohu domnívat, čím by to bylo, ale tipoval bych to na nějaký tumor, nebo vnitřní zánět.
Pokud potřebujete ještě další informace, tak mi zavolejte na tel-. 602 44 38 58 a můžeme si o tom popovídat.
S pozdravem ing. Luděk Štěch st.
Ing. Luděk Štěch
Alcedor s.r.o., Zliv
www.kapr-koi.cz
ing. Luděk Štěch

Re: úhyn ryby

Příspěvekod redpike v 15.04.2010 09:15:15

Dobrý den
děkuji za odpověď. Bohužel blíže jsem se na rybu nedíval, takže nevím v jakém stavu měla ryba žábry, chyba začátečníka Břicho bylo baculatější takže se asi jednalo, jak jste se zmínil o tumor gonád.
příště si rybu pořádně prohlédnu a případně nafotím.
s pozdravem
redpike

Zpět na nemoci a zdravotní stav kaprů KOI