Ficus kimmen - usychání

jak zalévat a hnojit, zimování, proč mi bonsaj uschla, co je to za škůdce, jak ošetřovat bonsaje

Moderátor: Martin Kolacia

Ficus kimmen - usychání

Příspěvekod Illka v 19.06.2013 12:31:50

Dobrý den,

v květnu jsem dostala bonsaj - ficus kimmen, starou 10 let. Nejprve bylo vše v pořádku, ale postupně jí začaly usychat a upadávat listy, což samozřejmě může být (a doufám, že i je) pouze reakce na nové prostředí či nedostatkem světla, jak jsem vyčetla. Nevím, jak mám při pěstování postupovat, jak často zalévat (pokaždé mi bylo řečeno něco jiného), velice nerada bych bonsaj zničila. Ráda bych Vás proto poprosila o radu, jak se o tuto bonsaj starat, abych jí neublížila. Nikdy jsem bonsaje nepěstovala, jsem naprostý začátečník. Mám strach, že i nové lístečky, které má, začnou schnout a upadávat. V příloze zasílám fotografii.

Velice Vám děkuji za odpověď, s pozdravem a přáním pěkných letních dnů

Petra Illková
Přílohy
Obraz008.jpg
Illka

Re: Ficus kimmen - usychání

Příspěvekod Martin Kolacia v 19.06.2013 19:51:50

nechávám vždy substrát zlehka proschnout .... v zimě i klidně víc .... v létě pokud je na sluníčku celý den tak samozřejmě bohatě děnně zalévám

řekl bych že má málo světla a moc zálivky .... pokud se zotaví tak bych ho na konci léta určitě i raději přesadil do prodyšného substrátu
Martin Kolacia

Bydliště: Dolní Dunajovice (kousek od Mikulova...kus od Brna :o)

Re: Ficus kimmen - usychání

Příspěvekod Tomáš Homola v 19.06.2013 20:25:43

Tipnu také dlouhodobější přelévání v souběhu s vyžilým, zdusaným substrátem, na které jsou retusy a kimmeny , jinak hodně otužilé druhy, háklivé. Zkontroloval bych bal, když tak opatrně přesadil. V případě, že je substrát dobrý, dal bych ho na slunce, na balkon, do zahrady.
http://ceskesuiseki.cz
-------
Líp už bylo.
Tomáš Homola

Zpět na pěstování, problémy, nemoci, škůdci