Sageretia Thea

jak zalévat a hnojit, zimování, proč mi bonsaj uschla, co je to za škůdce, jak ošetřovat bonsaje

Moderátor: Martin Kolacia

Sageretia Thea

Příspěvekod zvelous v 29.12.2012 18:53:02

Dobrý den,
Mám již měsíc bonsai Sageretia Thea. Z počátku rostlo spousta nových listů, že jsem až musel zastřihávat, ale pak začaly lístky usychat a upadat. Dokonce ani všechny nežloutnou, opadají naprosto zelené listy, ale vždy suché. U kořenů se mi objevil nějaký bílý povlak. Kytičku jsem zaléval dost, ale nemyslím si, že bych ji přelil, ale vše je možné, jsem úplný začátečník. Nevím jak zjistit, jestli je rostlinka napadená plísní a nebo jestli ji uhnívají kořeny a i kdyby, tak nevím jak ji vyléčit. Předem díky za všechny rady. Potřebuji hned jednat, ale nevím jak.
Fotky zde, po kliknutí na miniaturu se Vám fotka zvětší: http://zvelous.rajce.idnes.cz/Sageretia_Thea
zvelous

Re: Sageretia Thea

Příspěvekod randlwood v 30.12.2012 00:30:20

tipujem preliatie a nevhodny substrat. ja na tvojom mieste by som rastlinu vybral aj s korenovym balom a bez rozcesavania dal do o nieco vacsieho kvetinaca ako je terajsia miska, pridrotoval a zasypal cele terramolom. presadit na jar, alebo ked sa rastlina spamata zo soku.
myslim ze korene su prerastene celym dnom misky a ked to polejes - topia sa - preto ta reakcia listov.
vzdy ked nieco dostanes alebo kupis v tej misocke z obchodu, musis to vybrat a urobit co som pisal vyssie. vzhladom na rocne obdobie a stav stromu neradim presadzat s rozcesavanim a skracovanim korenov, to je mozne robit len u uplne zdravej rastliny.
sagerecia je pomerne odolna rastlina nemusis mat o nu obavu.
randlwood

Příspěvekod peterbrod v 31.12.2012 00:35:19

foto na posúdenie problému je potrebné spraviť na stanovišti stromčeka,čo pre jeho život je parapet okna pre dostatok svetla,potrebného na výmenu živín na stavebné látky,ak je na foto jeho stanovište,nemáš nádej,či to rádio bude vyhrávať Béthovena,alebo rock,zadaj názov do google,ie ....a porovnaj pestovateľské podmienky tu uvedené so svojimi-teda teplota,svetlo,zálievka,substrát,hnojenie......(substrát sa mi zdá v poriadku,asi bonsaizemina s akadamou na povrchu pre kontrolu zálievky,teda až po jej vyblednutí,teda už bola presadená,miska nie je asi prepravná),máme tendenciu posudzovať podmienky podľa svojich a hľadať jednu chybu,pritom to môže byť ich súbor,vyváženie,alebo úplna banalita,npr prechladnutie pri preprave z obchodu,zmena podmienok medzi obchodom a bytom(bežné),chlad,alebo prievan od okna na misku(bez stolíka nepodfukuje klesajúci studený) preto je potrebné si tieto podmienky pre spokojný život rastliny naštudovať a dodržať,radu chceš ihneď,ale seriózna pre nedostatok info čo si poskytol nie je možná,lebo nik nemôže poznať všetky tvoje pestovateľské podmienky(vygoogluj bonsai sagerécia npr.)
peterbrod

Příspěvekod zvelous v 31.12.2012 18:45:04

Všem Vám moc děkuji za rady, vypadáto, že se již snad vává dohromady. Díky Vám za to ;)
zvelous

Zpět na pěstování, problémy, nemoci, škůdci