poradí někdo s bukem červeným?

jak zalévat a hnojit, zimování, proč mi bonsaj uschla, co je to za škůdce, jak ošetřovat bonsaje

Moderátor: Martin Kolacia

poradí někdo s bukem červeným?

Příspěvekod kitias v 29.04.2012 09:09:20

Nevím zda jsem prosbu zařadil do správného fóra, ale

potřebuji poradit s bukem červeným, dnes jsem ho koupil v Ředhošti.
Zkrátka co s ním teď ? :D

ač nevypadá je živ (střihnul jsem kousek větvičky a je zelený), na jaký úkon je zralý atd...

Díky za jakékoliv rady
Přílohy
DSC00043.JPG
kitias

Re: poradí někdo s bukem červeným?

Příspěvekod Tomáš Homola v 29.04.2012 15:26:59

Hlubší řez se u buků dělá až po svatojánských výhonech, v červnu. Snad říznout tu dlouhou větve, jestli nemá být tzv. "tažná" (pro sílení kmene). Ten základ nevypadá zle, otázka je, jestli by neměl ještě aspoň trochu zesílit v záhoně. Především buk potřebuje dobře a vydatně hnojit, jinak spodní větve porostou slabě, nebo dokonce uschnou. Možná udělat preventivní postřik Mospilanem, mšice stoprocentně "přijdou". Zálivku vydatnou, ale nepřelévat.

Letos jsou buky kvůli kruté zimě zpomalené, ale už by měl začít každým dnem rychle rašit. Listy se stříhají na jeden pár ještě před zdřevnatěním výhonu. Takže během rašení. Na rozdíl třeba od habru, kde je to jedno.
http://ceskesuiseki.cz
-------
Líp už bylo.
Tomáš Homola

Příspěvekod kitias v 29.04.2012 16:29:54

Tomáš Homola píše:Hlubší řez se u buků dělá až po svatojánských výhonech, v červnu. Snad říznout tu dlouhou větve, jestli nemá být tzv. "tažná" (pro sílení kmene). Ten základ nevypadá zle, otázka je, jestli by neměl ještě aspoň trochu zesílit v záhoně. Především buk potřebuje dobře a vydatně hnojit, jinak spodní větve porostou slabě, nebo dokonce uschnou. Možná udělat preventivní postřik Mospilanem, mšice stoprocentně "přijdou". Zálivku vydatnou, ale nepřelévat.

Letos jsou buky kvůli kruté zimě zpomalené, ale už by měl začít každým dnem rychle rašit. Listy se stříhají na jeden pár ještě před zdřevnatěním výhonu. Takže během rašení. Na rozdíl třeba od habru, kde je to jedno.

rozumím snad všemu, jen s těmi listy na jeden pár... to znamená jak prosím?
myslíš že ho mám dát do záhonu? takhle jsem ho koupil...
dÍky Jirka
kitias

Příspěvekod Luke v 29.04.2012 18:21:07

Z pupenu vylezou lístky, většinou je jich 3 - 5. Ještě před tím, než výhon ztvrdne a zdřevnatí, se ty lístky odstřihnou tak, aby zůstaly jen dva. Postupně, tak jak vylézají z různých pupenů se stříhají v různý čas. Ovšem, to je základní udržovací střih. Způsobí navíc, že se probudí inhibované pupeny (takové malé pupeny, které jsou sotva vidět...).

Přesazení záleží jak jseš spokojen s tloušťkou kmene. V záhoně přibývá (mnohem) rychleji než v misce.
Luke

Příspěvekod kitias v 30.04.2012 09:37:13

Luke píše:Z pupenu vylezou lístky, většinou je jich 3 - 5. Ještě před tím, než výhon ztvrdne a zdřevnatí, se ty lístky odstřihnou tak, aby zůstaly jen dva. Postupně, tak jak vylézají z různých pupenů se stříhají v různý čas. Ovšem, to je základní udržovací střih. Způsobí navíc, že se probudí inhibované pupeny (takové malé pupeny, které jsou sotva vidět...).

Přesazení záleží jak jseš spokojen s tloušťkou kmene. V záhoně přibývá (mnohem) rychleji než v misce.

Díky takhle polopatě je to nejlepší rada :-)
kitias

Příspěvekod kitias v 11.07.2012 18:03:11

Takže 2 měsíce po operacích - očištění, přesun do stínu, přesun na sluníčko, samozřejmě zalévání, přesazení, ostříhání (to jsem nechtěl, ale už jsem nevěděl co), čubina ho málem vyhrabala, no zkrátka už jsem ho chtěl vytrhnout a zahodit.....a dnes jsem nadskočil metr nad zem radostí, když jsem na něj (nejprve) smutně čuměl
DSC00087.jpg

DSC00088.jpg
kitias

Příspěvekod Martin Kolacia v 14.07.2012 17:10:10

jj.... má chuť žít :D :D
Martin Kolacia

Bydliště: Dolní Dunajovice (kousek od Mikulova...kus od Brna :o)

Příspěvekod kitias v 14.07.2012 17:45:08

ještě foto po třech dnech a celkové foto :-)
buk2.jpg

buk3.jpg

buk.jpg
kitias

Zpět na pěstování, problémy, nemoci, škůdci