Krmivo kanpai - moje prvé skúsenosti

Fórum k problemetice chovu kaprů Koi. Odborně přispívají ing.Luděk Štěch a Luděk Štěch ml. z firmy Alcedor Zliv, specializované na chov a import a prodej kaprů Koi, chov a prodej okrasných ryb a budování okrasných jezírek.

Moderátoři: Luděk Štěch, ing. Luděk Štěch

Krmivo kanpai - moje prvé skúsenosti

Příspěvekod Juraj Hanzen v 27.12.2012 22:50:00

Pred troma mesiacmi som si pri mojej ceste do f. Alcedor kúpil dve 5 kg balenia krmiva Kanpai 3,0-5,0. Dva mesiace ním kŕmim 14 kusov KOI tosai (ročník 2012). Príliš som inofrmácii o rýchlom raste rýb pri kŕmení týmto krmovom neveril. Pri teplote 24,5 stupňa C krmivom kŕmim ryby trikrát denne. O 8:00, 11:30 a 15:00. Ryby majú osvetlenie akvaristickými trubicami - slnečné svetlo 12 hodín denne. Tosai z veľkosti 14-15 cm vyrástli za dva mesiace na 20-23 cm s jednou výnimkou. Jedna z rybičiek sa rozhodla zostať BONSAI KOI, aspoň mám s čím porovnávať. Bo prvej dávky pridávam rybám vitamíny (zmes), druhá dávka je iba krmiivo a do poslednej dávky pridávam antigén Aeromonas hydrophila. Tým ryby imunizujem aby získali odolnosť a netrpeli chorobami neskôr v rybníčku. Antigén mi vyrába jedno laboratórium na Slovnesku. Na výrobu sú použité kemen baktérií získané z rýb, ktoré boli touto baktériou usmrtené. Vo februári začnem skúšať novú avkcínu v ktorej bude päť druhov baktérií získaných z chorých a baktériami usmrtených rýb. Na základe týchto skúseností gratulujem výrobcovi ku krmivu KAMPAI.
Juraj Hanzen

Zpět na KOI Fórum firmy Alcedor