podzimní krmení

Fórum k problemetice chovu kaprů Koi. Odborně přispívají ing.Luděk Štěch a Luděk Štěch ml. z firmy Alcedor Zliv, specializované na chov a import a prodej kaprů Koi, chov a prodej okrasných ryb a budování okrasných jezírek.

Moderátoři: Luděk Štěch, ing. Luděk Štěch

podzimní krmení

Příspěvekod redpike v 17.09.2010 10:18:58

Dobrý den
Rád bych se dotazoval na objem tuků v krmení pro období září- listopad. Jestli se dobře pamatuji tak pro letní krmení má mít krmení obsah tuků 8-12 %. Krmení před zimou by mělo mít cca 18-22% podíl tučnosti.Vyšší obsah tuků je z důvodu, aby ryby měli dostatečnou zásobu tuků na zimní období.
Můj dotaz zní. Mohu používat pstruhové granule s tukem 41-42 % pro Koi ? Prý takto krmí celoročně i chovatel Ogata. Na druhé straně jsem slyšel názor , že koi pod tímto vysokým obsahem tuku v krmení ztrácí zdravotní kondici a odstávají jim šupiny s následným úhynem.
Děkuji za odpověď
redpike

Re: podzimní krmení

Příspěvekod akvamit v 17.09.2010 18:33:27

Dobrý den.
Já bych do toho nešel :! , mám své Koi rád a nerad bych jim způsobil "tukovou degradaci jater". Se snížením teploty vody se naopak má snížit i množství tuků v předkládaném krmivu. Koi se mají v chladnější vodě krmit lehce stravitelnými granulemi, většinou označované Wheat Germ.
Chovu zdar, amatér Jarda.
akvamit

Zpět na KOI Fórum firmy Alcedor