Výstava ČBA 2008 - demo

informace o výstavách, hodnocení výstav

Moderátor: Martin Kolacia

2 Pavel Slovák:

Příspěvekod homola v 26.09.2008 13:18:29

V čem jsem desinformoval?
V roce 2003 v Jihlavě jsem s aranžováním evropské a české suiseki expozice pomáhal, aniž jsem byl a vůbec někdy budu členem ČBA. Byl jsem tam po celou výstavu jako pořadatel, pomáhal panu Thomovi s focením. Zaplatil jsem si poplatek za místo, kde stál tehdy můj kámen.

Neptám se, kdy byl tehdy pan Pánek.

Pokud vím, tak tentokrát jel opravdu instalovat opravdu jen pan Klika, jak tehdy jel v roce 2003 jen Karel Šerák a já.
Myslím si, že by představitel asociace suiseki mohl být o výstavě a možnostech prezentace členů spraven i oficiálněji, než jen v časopise, ke kterému nemusí mít přístup a který ani nemá valný smysl kupovat, jelikož v něm krom reklamy na mazdu a fotopapíry nic moc není.
homola

Příspěvekod tomikzlesa v 26.09.2008 14:48:20

ten modrin na kameni vypada dobre, jen skoda fotky z dost spatneho uhlu
barva kamene mi ani nevadi, aspon koreny a mech krasne vynikaji
tomikzlesa

Příspěvekod Luděk Urbanič v 26.09.2008 16:06:43

to Tomík : ten modřín měl bohužel smůlu, že na něj vyšlo místo "v prostoru" a že nebyl před žádným pozadím -tudíž se velice těžko hledala pozice pro focení, navíc byly jen vzácné chvilky, kdy v záběru nebyli lidi.

k mochně a její misce: tento obrázek je typickým příkladem jak ošidné je hodnotit bonsai podle fotky - ty nevyrovnané proporce má na svědomí především optika fotoaparátu a hodně i následné úpravy(velikosti ) v editoru. Tuto mochnu pochválil i Sae Won Kim a měl jen malé výhrady ke tvaru koruny nikoli k misce , takže ve skutečnosti je asi v pořádku. Musím ale uznat, že ta z r. 2006 je lepší.
Luděk Urbanič

Příspěvekod Martin Kolacia v 26.09.2008 20:05:53

pan mistr z koreje měl problém , aby našel rostlinu ke které by mohl něco říci a moc nekritizoval ...alespoň to byl můj dojem :o)
a naše měřítka jsou zcela jiné ... ta rostlina se mi líbila ale tahle miska z 2006 je vážně lepší
Martin Kolacia

Bydliště: Dolní Dunajovice (kousek od Mikulova...kus od Brna :o)

Předchozí

Zpět na výstavy